Nauji metai ir žiūrėkit kas vėl kiša savo bjaurų snukį! Ogi karas! „Call of Duty: Modern Warfare 3“ grįžtą į pirmąją „Topo centro“ TOP‘ų poziciją, o „Battlefield 3“ vėl tampa geriausiai parduodamu AK žaidimu.

„Star Wars: The Old Republic“ tenka tenkintis trečiąja bendro TOP vieta ir antra pozicija AK tope, tad dabar jau ir šio žaidimo apsukos priartėjo prie mano prognozių.

Šiaip kuo įdomus pirmos sausio pusės TOP‘as, tai neįtikėtina vienai sistemai išleistų žaidimų gausa ir tame tarpe nė vieno PSP žaidimo.

„Topo centro“ TOP 10 (visos sistemos) 01.01 – 01.15

Call of Duty: Modern Warfare 3 (AK; PS3; X360) (+1)
Battlefield 3 (AK; PS3; X360) (+3)
Star Wars: The Old Republic (AK) (-2)
Kinect Sports (X360) (+0)
Need for Speed: Undercover (PS2) (-2)
The Sims 3 (AK) (—)
Grand Theft Auto: Vice City (AK) (—)
Aliens vs Predator (X360; PS3) (—)
Grand Theft Auto: San Andreas (AK) (—)
Dance Central (X360) (—)

Topas sudarytas skaičiuojant parduotus žaidimus vienetais. Identiški žaidimų „portai“ kelioms tos pačios kartos sistemoms — sumuojami. Skaičius skliausteliuose žymi pasikeitimą lyginant su prieš tai buvusiu topu, (—) reiškia, kad prieš dvi savaites žaidimas nebuvo TOP‘e.

Geriausiai parduodami žaidimai pagal platformas
AK — Battlefield 3
PS3 — Call of Duty: Modern Warfare 3
XBOX360 — Kinect Sports
Wii — Guitar Hero World Tour
PSP — Ghostbusters
PS2 — Need for Speed: Undercover

Geriausiai parduodamas žaidimas vienai sistemai — „Battlefield 3″ (AK)
Sistema kuriai buvo parduota daugiausiai žaidimų — AK.

Kažkokios mintys
Naujai TOP‘e atsiradęs „Aliens vs Predator“ (8 vieta) X360 Top‘e pasirodydavo jau kuris laikas, viskas ko reikėjo patekimui į bendrą — PS3 žaidėjų dėmesys. Keista, kad jis yra būtent dabar. Juk nei žaidimas ypač sėkmingas, nei frančizė pasižymi išskirtiniu stiprumu.

„Assassin‘s Creed“ serijos žaidimai išliko praktiškai visuose sistemų TOP10 uose, tačiau nepateko į bendrus. Arčiausiai TOP 10 yra 11 poziciją užėmęs „Assassin’s Creed: Revelations“. Wii TOP’e dominuoja klasikiniai „Nintendo“ žaidimai, taip pat 3 pozicijas užima „Just Dance“ serijos atstovai. Šiaip stebint tik Wii pardavimų pokyčius, susidaro įspūdis, kad Lietuvoje ši konsolė išsijudino prieš mirdama.

Kas dar? X360 pirmame TOP penketuke net 3 „Kinect“ žaidimai. Kalbant apie BF3 ir COD:MW3 nesantaiką verta paminėti, kad AK Top 10 pirmą vietą nuskynęs BF3 į konsolinius TOP 10 nepateko. COD MW3 šeštą vietą AK, pirmą vietą PS3 ir antrą vietą X360 TOP dešimtukuose.