Pagal 2006-aisiais publikuotą to paties pavadinimo Maxo Brookso romaną sukurtas filmas, pasakoja istoriją apie dviejų vaikų tėvą Garį Leiną (akt. Brad Pitt), vieną dieną atsidūrusį pačiame pragaro epicentre…

Žmonijai iškyla išnykimo grėsmė. Nesuvokiamas virusas vieną po kitos okupuoja visus pasaulio žemynus. Stipria griaunamąja jėga žaloja planetos gyventojus, užkrėsdami juos ir patraukdami į savo gretas.

Į pasaulinį mūšį įsijungia JTO atstovas Garis. Bandydamas išgelbėti tarsi smiltys tarp pirštų slystantį pasaulį vyras pasiryžęs padaryti, regis, neįmanoma – sustabdyti lyg pandemija plintantį virusą ir atremti puolimą, dėl kurio vienas po kito žūva ant katastrofos ribos atsidūrusio pasaulio gyventojai.

Tačiau kaip įveikti priešininką, kuris jau negyvas?
 

Turiu net 6 bilietus, kuriuos noriu išdovanoti Jums, mielieji mano. Bet prieš tai pažiūrim treilerioką:


Labai norėjau daryti konkursėlį apie „Pasaulinis karas Z“ nes į šį filmą dedu labai daug vilčių. Tiesiog todėl, kad zombiai pamažu subręsta būti rimta medžiaga kinui. Turiu galvoje tai, kad dažniausiai kinomatografai (ar žaidimų kūrėjai) renkasi simbolius tam, kad nagrinėti realią mūsų dienų problematiką. Ilgą laiką šioje vietoje žmoniją gelbėjo sci-fi ir fantasy, tačiau sparčiai populiarėjant „The Walking Dead“ fenomenui, o taip pat ir ką tik startavęs PS3 epas „The Last of Us“ perteikia zombius kitokioje šviesoje ir rimtai kvestionuoja mūsų natūrą.

Pamažu tampa aišku, kad visuotinę laisvę varžančių taisyklių žlugimas ir individuali grėsmė žmogų paverčia tokia pat instinktų valdoma žudymo mašina, kokiais paprastai yra vaizduojami zombiai. Gal net blogiau, nes greta instinkto, žmonės dar yra ir godūs, kas pakelia jų siautėjimą į naują lygį. „Pasaulinis Karas Z“ šiuo atžvilgiu yra įdomus todėl, kad jo siužetas įvykius turėtų nušviesti per globalią prizmę, o ne per individualių kovotojų už būvį nuotykius (kaip esame pratę).

Tiesa žaidimų pasaulyje rimtų zombių tematiką liečiančių projektų būta ir anksčiau. Ir net ne kartą. Paradoksalu tai, kad į žaidimus, kaip ir į kiną, zombiai atkeliavo tiesiog kaip butaforinė, bereikšmė priemonė, leidusi legaliai traiškyti „žmones“ Carmageddon‘e. Tačiau neprireikė nė dešimtmečio, kad žaidimai pakeltų zombių temą į naują lygį, kol kinas vis dar murkdėsi fantasmagoriškame komedijos žanre. Su tuo susijusi ir super sudėtinga šio konkurso užduotis:

Šios naujienos komentaruose įvardinkite giliausią įspūdį palikusį žaidimą apie zombius. Iš jūsų atsakymų ne tik pamėginsime suprasti žaidėjų požiūrį į zombius, bet ir išrinksime šešetą nugalėtojų, kurių kiekvienas, jau šį penktadienį gaus po
e-bilietą į Pasaulinis Karas Z, 3D seansą.

1 komentaras vienam dalyviui, jei norite kažką pridurti ar pakomentuoti papildykite savo originalų komentarą. Komentare užtenka tik įvardinti giliausią įspūdį palikusį žaidimą, tačiau papildomas tekstas paaiškinantis pasirinkimą būtų labai sveikintinas. Prašau susilaikyti nuo offtopic komentarų. Taisyklių pažeidėjus užsiundysiu kišeniniu zombiu, kuris turi labai šlykštų ban–bite įprotį.