„Apple“ vakar paskelbė, kad parduotų „iPhone“ mobiliųjų telefonų skaičius persirito vieno milijono ribą. Ją pasiekti bendrovei prireikė 74 dienų, tačiau dar didelis klausimas, ar vienas milijonas mobiliųjų rinkoje tikrai yra tiek jau daug.

„Apple“ vadovo Steve Jobs teigimu, „iPhone“ sėkmė parodo, kaip greitai revoliucioningi produktai keičia gyvenimą. Kompanijai prireikė dviejų metų, kad parduotų vieną milijoną „iPod“ grotuvų ir tik kiek daugiau nei poros mėnesių, kad parduotų tiek pat „iPhone“ telefonų.

Vienintelė teisę prekiauti telefonu JAV rinkoje be pačių „Apple“ turinti kompanija AT&T po „iPhone“ pasirodymo teigė, kad jo parduodama po 176 tūkstančius vienetų per dieną. Tikėtina, jog panašų kiekį telefonų po premjeros sugebėjo kasdien parduoti ir „Apple“. Laikui bėgant pardavimai stabilizavosi ir 72-ąją prekybos dieną siekė jau tik 10.8 tūkstančių telefonų per dieną.

Rinkos specialistams rimtų abejonių „iPhone“ sėkme kelia „Apple“ sprendimas trečdaliu sumažinti telefono kainą – nors oficialiai tai aiškinama noru padaryti įrenginį labiau prieinamu, daugelis tame įžvelgia pardavimų gelbėjimą. Be to, vienas milijonas mobiliųjų telefonų ir šiaip nėra daug – pasaulinė mob. telefonų rinka jau seniai viršija 200 mln. naujų telefonų per metus.