Neišvengiamai artėja naktis kurios metu mes turėtume ieškoti paparčio žiedo. Tačiau kaip kas jau jį rado, o kai kam jis nė nešviečia… Ir tai ir tai mane labai džiugina. Tiesiog šiandien sužinojau keletą naujienų kurios man prilygsta paparčio žiedo radimui :).

Aišku pradėsiu nuo to, kas pastaruoju metu labai eskaluojama mūsų portale. Tai „Manhunt 2“ nesėkmės rinkoje. Galima turėti įvairiausią nuomonę ir labai savotišką požiūrį į dalykus. Ir aš net galiu suprasti ir pateisinti žmones su pašlijusia psichika ar kiek iškreiptu požiūriu į gyvenimą, darbą ir gerbėjus. Tačiau dar tuomet kai žaidžiau pirmąjį „Manhunt“ apžvalgai „PC Klube“ žinojau vieną dalyką. Tokiems žaidimams rinkoje ne vieta. Jie gali būti (ir yra) kuriami mėgėjų ir platinami „underground‘e“, tačiau kai tokius žaidimus ima kurti rinkos dievukai turintys milijonus gerbėjų galima laukti tik bėdos. Ir kažkieno komentarai, kad kiekvienas žmogus turi teisę galvoti ir rinktis ką jam žaisti ir ko ne, man skamba taip pat kaip replikos „Aš žinau kad puikiai išvairuosiu savo automobilį lekiantį 140km/h mieste“ arba „Aš žinau kiek galiu išgerti prieš sėsdamas už vairo“. Viskas gerai… Žmonės sugeba priiminėti sprendimus, gaila, kad retai tai daro apgalvotai, dar labiau gaila, kad tokių sprendimų pasekmės neretai būna liūdnos… Neretai kažkas neapgalvotai nusižudo lėkdamas miestu ir kartu nužudo ramiai važiavusią mamą su vaiku. Aš niekad nemaniau ir nemanau, kad žaidimas netgi toks kaip „Manhunt“ gali pagimdyti naują serijinių žudikų kartą. Tačiau aš neabejoju ir jo poveikiu jauno žmogaus psichikai. Žinau ir tai, kad dauguma skaitančių šias eilutes (net būdami fanai žaidimo greičiausiai nepirksit) o siųsitės ir žaisit… Nieko su tuo nepadarysi tai jūsų pasirinkimas. Jei rasite minute pamastykite kam jums to reikia. Praleisite kažkiek valandų prie AK drabstydamiesi virtualiais kraujais ir ką? Dėl tuo tapsite kietesni, vyresni, geresni? Tiesa tai galiotų kalbant apie daugumą žaidimų… Vis tik didžioji dalis gerų ir kokybiškų žaidimų gabena mums kažkokią žinutę arba tiesiog siūlo pramogą. Manhunt jokios žinutės neneša na o tai kas vyksta žaidime vadinti pramoga man liežuvis neapsiverstų. Žaidimų pramonei kuri ir taip iš visų pusių puolama kritikų, tėvų, bažnyčios, mokytojų, senelių, psichologų, seimūnų, vaikų teisių gynimo inspektorių, senatorių ir prezidentų bei jų žmonų, tokio produkto NEREIKIA. Jis tik sustiprins spaudimą ir šį kartą rimtai. Nė vienas sveikas žmogus nepasakys, kad tai ką siūlo „Manhunt“ neperžengia normalumo ribų. Vadinasi žaidimų nekentėjų gretos tik pasipildys. Jūs to norite?
Jei kažkam iš jūsų brangi žaidimų pramonė ir jos reputacija siūlau šiandieną atšvęsti :). Anglijoje „Rockstar“ gavo baną, JAV buvo priskirtas „Adult Only“ reitingas kuris tam tikra prasme reiškia, kad žaidimą mielai pardavinės tik seksualinių reikmenų parduotuvės. Na gal kažkiek perdedu, bet nei vienas didelis žaidimų platinimo tinklas lentynoje nelaikys tokį reitingą turinčių žaidimų. Vokietija ir Australija greičiausiai netrukus prisijugs prie šalių dėjusių ban‘ą „Manhuntui“ (o gal jos tai jau padarė…). Galų gale tapo aišku, kad žaidimo tokio koks jis yra gero nebebus ant „PlayStation 2“, o svarbiausia jo negalės žaisti ir „Wii“ savininkai (mano galva išleisti „Manhunt“ bet kokiai Nintendo konsolei yra mažų mažiausiai šventvagiška). Panašų, kad per šias Jonines „Rockstar“ liks be paparčio žiedo…

Užtat jį rado Lietuvos žaidimų pramonė! Taip. Dabar pasidalinsiu visiems džiugia žinia! Didžiausias žaidimų pramonėje dirbantiems žmonės skirtas leidinys MCV neperseniausiai publikavo straipsnį apie… Apie Lietuvos žaidimų kūrėjų „Ivolgamus“ sukurtą žaidimą „Powershot Pinball Constructor“ „Nintendo DS“ konsolei. Straipsnelis nėra ilgas tačiau turi istorinę svarbą. Manyčiau (nes negaliu garantuoti) tai pirma MCV publikuota apžvalga kurioje minimas Lietuvos vardas :). „Žaidėjai galės mėgautis ne tik pačių puikiausiu kamuolmušiu iš visų kada nors matytų nešiojamose konsolėse, bet ir kurti nuosavus stalus naudodamiesi kūrėjų paliktomis, faktiškai neribotomis galimybėmis“ — rašo MCV apžvalgininkas Tim Ingham. Štai taip. Artėjant Joninėms Ivolgamus rado savąjį paparčio žiedą. Ir neslėpsiu, labai džiaugiuosi dėl jų sėkmės. Šaunuoliai, taip ir toliau!

Na ir pabaigai, kad šiek tiek numaldyti jūsų pyktį kurį galbūt sukėliau kalbėdamas apie Manhunt norėčiau palinkėti kiekvienam iš jūsų atrasti savo paparčio žiedą. Trunydami prie „kompo“ jo tikrai nerasite. Kas turite galimybe šiąnakt apsilankykite Vilniuje. Visiems kitiems puikaus laiko rytoj kūrenant Joninių laužus, kad ir kur bebūtumėt… Tik šiukštu darykite tai leistinose vietose, ir dėl dievo meilės nedeginkite padangų, pagailėkite gaisrininkų ir to kas liko iš mūsų ozono sluoksnio :).