Švedų kompanija TerraNet šiuo metu testuoja P2P technologiją, kuri leistų mobiliųjų telefonų savininkams skambinti tiesiogiai, nenaudojant jokių mobiliojo ryšio bokštų. TerraNet technologija kitus modifikuotų mobiliųjų telefonų savininkus priims kaip P2P taškus.

Taigi kaip tai veikia? Kiekvienas telefono aparatas ieško kitų tokių pat aparatų dviejų kilometrų spinduliu. Radus – telefono skambučiai ir trumposios žinutės yra persiunčiamos į naujai rastą aparatą, o iš šio keliauja vis toliau ir toliau, kol pasiekia adresatą. Tačiau toks perdavimas daugiausia gali įvykti tik per 7 taškus. Kompanija teigia, kad tiek pakanka uždengti vidutinio dydžio kaimą arba kokią pavojaus zoną.

Ši TerraNet technologija šiuo metu testuojama Tanzanijoje ir Ekvadore. Tam kad būtų galima atlikti skambučius į kitus tinklus, kompanija taip pat įdieginėja VoIP technologiją. Kai VoIP bus baigta diegti, viskas ko reiks, kad tai veiktų, bus keli kompiuteriai su interneto prieiga. Kiekvienas jų turės per USB jungiamą priedą kuris veiks kaip prieigos taškas šiam naujoviškam tinklui. Skambučiai internetu bus persiunčiami į kitus tinklus, o tai tik padidins TerraNet kuriamo tinklo apimtis.

Beje, mobilieji telefonai turės būti kiek pamodifikuoti, kad galėtų veikti kaip atskiri taškai P2P ryšio tinkle. TerraNet tikisi mobiliųjų telefonų gamintojų palaikimo šiame projekte. Tačiau kol kas dalyvauti sutiko tik Ericsson.

TerraNet technologija galėtų prisidėti prie kai kurių mobilių telefonų gamintojų pardavimų. Didžiausias potencialas slypi zonose, kur mobilusis ryšys labai prastas – telefonų gamintojai čia galėtų parduoti daug nebrangių telefonų.