Visai neseniai rašėme jog garsi telefonų procesorių gamintoja Qualcomm ruošiasi pristatyti naujus dviejų branduolių procesorius, skirtus išmaniesiems įrenginiams. NVidia teigia, jog artėjantys 2011 metai – dviejų branduolių procesorių telefonuose ir supertelefonų metai.

Bent jau taip teigia Mike Rayfield, nVidia Tegra projektų vadovas. Pasak jo, netrukus išpopuliarės nauja, ypač galingų telefonų klasė. Mike Rayfield jai priklausančius telefonus pavadino tiesiog supertelefonais. Iš esmės taip vadinsis naujausi išmanieji telefonai.

Supertelefonas – tai telefonas, kaip jau supratote, su galngu dviejų branduolių procesoriumi, dažniausiai paremtu ARM architektūra. Pasak nVidia atsovo jis turės milžinišką liečiamąjį ekraną, kurio įstrižainės dydis bus 4 coliai ar net daugiau. Dalis supertelefonų turės nVidia Tegra 2 sistemą.

Dauguma tokių supertelefonų bus paremti Google Android 3.0 operacine sistema. Kitais metais jų nemažai turėtų pristatyti HTC. Taip pat supertelefono statusą įgaus ir ateinančios kartos Apple iPhone telefonas, paremtas nauja iPhone OS. Taipat mūsų laukia ir Windows Phone 7.

Telefonų programinės įrangos gamintojams teks laužyti galvą, kaip išnaudoti milžiniškas supertelefonų galimybes. Priešingu atveju pirkti tokių pažangių telefonų, paprasčiausiai nebus tikslo. Na o pačių supertelefonų ir jų komponentų gamintojai turės pasirūpinti, jog telefonų akumuliatoriai būtų patvarūs, nekiltų diskomforto dėl dydžio ar svorio. Na o mums, vartotojams, reikia tikėtis, jog bus galima įsigyti tokį modernų telefoną bent už 2000 Lt.