Sony pavyko žengti šimtamylį žingsnį Britų Aukščiausiame Teisme, kai teisėjas nusprendė, jog modčipai, skirti PlaysStation 2, remiantis Europos Sąjungos Autorinių Teisių direktyva, yra nelegalūs.

Byla, kurioje atsakovu buvo Deividas Bolas (David Ball), prieš tai pardavęs 1500 Messiah 2 modčipų savo klientams visoje Didžiosios Britanijos teritorijoje.

Čipai panaikina gamykliškai įmontuotą PS2 apsaugą ir leidžia konsolei suprasti piratinius ir kitos TV sistemos žaidimus (pvz.: NTSC).
Teisėja nusprendė, jog misteris Bolas sulaužė įstatymą ir nelegaliai pardavinėjo čipus. Ji nusprendė, jog jų naudojimas, reklama ir laikymas komerciniais tikslais yra nelegalūs veiksmai.

Tai vienas iš plačiausiai modčipus apibrėčiančių sprendimų Didžiojoje Britanijoje ir netgi Europoje, tačiau tai pirmas toks sprendimas, kai DB adaptavo Europos Sąjungos Autorinių Teisių direktyvą, praeitais metais.

„Ši byla, kartu su sėkminga baudžiamaja byla prieš čipuotojus Belgijoje, tik įrodo, jog Sony Computer Entertainment Europe turi teisę saugoti savo ir trečiųjų šalių (kūrėjų studijų) intelektualinę nuosavybę,“ rašoma SCEE prezidento Deivido Ryvso (David Reeves) pranešime spaudai.

„Mes tai sakome aiškiai ir garsiai tiems, kas gamina ir platina modčipus PAL teritorijose (Lietuva irgi priklauso šiai teritorijai – red.) – mes ir toliau kelsime bylas.“