„NPD“ grupė užsiimanti žaidimų rinkos stebėjimu ir statistikos rinkimu atliko tyrimą JAV regione, kurio metu buvo apklausta daugybė žaidėjų.

Buvo apklausta virš 19, 000 žaidėjų ir „NPD“ priėjo išvadą, kad didžioji dalis apklaustųjų yra „užkietėję“ žaidėjai. Daugelis žaidžiančių kompiuterinius žaidimus prie žaidimų per savaitę praleidžia pilnas dvi dienas arba virš 48 valandų. Apklaustieji buvo suskirstyti į septynias atskiras kategorijas, vieni pateko į ekstremalių žaidėjų kategoriją, kiti į konsolių žaidėjų, dar kiti – internetinių žaidėjų kategoriją.

Apskritai praleidžiamo laiko prie PC ir konsolių žaidimų laikas per pastaruosius vienerius metus atitinkamai padidėjo nuo 6 iki 9 procentų. Delninių kompiuterių naudojimas ir žaidimų žaidžiamumas čia padidėjo 16-ka procentų per praėjusius metus.

Žaidėjų bendruomenė per tą laiką ir šiek tiek subrendo. Nustatyta, kad dabar vidutinis žaidėjų amžius yra trisdešimt du metai, todėl žaidimus pradėjo mėgti žaisti ir vyresni žaidėjai. „Avid PC Gamers“ ir „Offline PC Gamers“ kategorijas būtent daugiausia ir sudaro vyresniojo amžiaus žaidėjai. „Avid PC Gamers“ kategorija yra siejama ir su skaitmeninio tūrinio platinimo sistemomis, kuriose žaidėjai nusipirko daugiau nei 30 procentų savo turimų žaidimų per pastaruosius tris mėnesius.

Skelbiama, kad skaitmeninio tūrinio platinimo sistemos toliau populiarėja ir jų pardavimai sparčiai auga. Virš septyniolikos procentų žaidimų Amerikoje yra nusiperkama skaitmeniniu būdu ir tai yra daug daugiau nei pernai. Konsolių ir kišeninių kompiuterių parsisiuntimai taip pat pastaraisiais metais pradėjo labai populiarėti.

Skaičiai tikrai įspūdingi, įdomu koks žaidžiamumas ir statistika būtų mūsų šalyje palyginus su kitomis pasaulio šalimis?