„iPhone“ pasirodymas mobiliųjų telefonų pasaulyje pradėjo tikrą lietimui jautrių ekranų maniją. Žinoma, daugelis gamintojų siūlė modelius su jais ir anksčiau, bet pastaruoju metu jiems imta skirti gerokai daugiau dėmesio.

Vienas iš „iPhone“ prikišamų trūkumų yra tai, kad jo lietimui jautrus ekranas neturi atoveiksmio. Vartotojas rašo tarsi ant visiškai „negyvo“ jautraus lietimui paviršiaus. Tuo tarpu kiti gamintojai, o visų pirma „Nokia“ jau senokai siūlo lietimui jautrius ekranus su atoveiksmio funkcija – paspaudus kokį nors vaizduojamą mygtuką jaučiamas silpnas krestelėjimas, tampa aišku, kad kažką paspausti pavyko.

Nauja „Nokia Haptikos“ technologija turėtų tapti dar vienu žingsniu į priekį šioje srityje. Jos esmė paprasta – po ekrano paslėpti du jį judinantys elementai. Tik galimybės nemažos – galimi skirtingi reagavimai į vartotojo veiksmus, pavyzdžiui, virtualaus mygtuko paspaudimas bus juntamas vienaip, na o puslapių perstūmimo juostos aktyvavimas jau kitaip.

„Haptikos“ technologijos ekraną jau išbandžiusių Vakarų ekspertų teigimu, jausmas neįtikėtinas, kartais galima net užsimiršti, jog dirbama ne su įprastine kompiuterio klaviatūra.

Pirmuoju telefonu kuriame „Haptikos“ bus panaudota veikiausiai taps „Nokia S60 Touch“, kurio nuotraukos jau klajoja internete.