Pasaulinė mobiliųjų telefonų rinkos lyderė „Nokia“ ir programinės įrangos kūrėja milžinė „Microsoft“ paskelbė pasirašiusios galutinį bendradarbiavimo susitarimą, kurio pagrindu kurs naują pasaulinę mobiliąją ekosistemą. Susitarimas pasirašytas anksčiau nei planuota.


Tuo pačiu „Nokia“ ir „Microsoft“ pareiškė, kad sparčiai progresuoja kurdamos pirmuosius „Nokia“ įrenginius su „Windows Phone“ operacine sistema – prie jų dirba šimtai žmonių iš abiejų kompanijų. „Nokia“ taip pat adaptuoja pagrindines programas ir paslaugas „Windows Phone“ platformai bei kartu su „Microsoft“ ėmėsi dirbti su programų kūrėjais.


„Abipusiai naudingą bendradarbiavimą pradėjome aukščiausiu lygiu, – sakė „Nokia“ prezidentas ir vykdomasis direktorius Stephenas Elopas. – Suvienijome savo galimybes ir kuriame bendrą konkurencingą pasiūlymą rinkoje, kuris bus mūsų partnerystės pagrindu“.


„Mūsų susitarimas yra naudingas visai industrijai, – teigė „Microsoft“ vykdomasis direktorius Steve Ballmeris. – Suvienijusios jėgas „Nokia“ ir „Microsoft“ sparčiau kurs inovacijas ir galimybes vartotojams bei partneriams“.


Bendradarbiavimo susitarime apibrėžtos keturios pagrindinės sritys:


1. Abiejų kompanijų galimybių suliejimas:


– „Nokia“ pritaikys žemėlapių, navigacijos ir tam tikras su vietos nustatymu susietas paslaugas „Windows Phone“ ekosistemai, taip pat plėtos vaizdo fiksavimo sprendimus, dalinsis patirtimi kuriant techninę įrangą ir pritaikant įrenginius skirtingoms pasaulio kalboms bei padės plėtoti „Windows Phone“ platformą. „Microsoft“ į „Nokia“ telefonus integruos „Bing“ paieškos sistemą, taip pat prisidės prie produktyvumo, reklamos, žaidimų, socialinių tinklų ir kitų įvairių paslaugų plėtros.


– Bendrovės vieningai dirbs su programų kūrėjais, skatindamos kurti naujas lokalias ir pasaulines aplikacijas. „Nokia“ aplikacijų kūrėjai galės nemokamai pereiti į „Windows Phone“ aplikacijų kūrimo programą.


– Bus sukurta „Nokia“ aplikacijų parduotuvė, susieta su „Windows Marketplace“. Programų kūrėjai galės skelbti ir platinti aplikacijas per vieną portalą ir per jį pasiekti milijonus vartotojų, turinčių „Windows Phone“, „Symbian“ ar „Series 40“ telefonus.


– „Nokia“ prisidės savo partneryste su mobiliaisiais operatoriais organizuojant atsiskaitymus už vartotojų parsisiunčiamas mokamas aplikacijas. Bendrovė yra užmezgusi bendradarbiavimą su 112 operatorių 36 šalyse.


2. „Nokia“ atsilygins kompanijai „Microsoft“ už „Windows Phone“ platformos naudojimą „Nokia“ įrenginiuose. Honoraras bus konkurencingas ir susijęs su „Nokia“ planuojamais dideliais užsakymų kiekiais. Gaudama „Windows Phone“ platformą iš „Microsoft“, „Nokia“ sumažins eksploatacijos išlaidas.


3. Pripažindama „Nokia“ indėlį bendradarbiavimui, „Microsoft“ investuos ir kurs milijardais JAV dolerių skaičiuojamą vertę.


4. Kontrakte numatyti susitarimai dėl intelektinių teisių bei mechanizmai, kaip bendrovės naudosis ir keisis šiomis teisėmis. Remiantis sutartimi, kompanijai „Nokia“ už turimų intelektinių teisių dalinimąsi bus atlyginta.


 Pasirašius galutinius susitarimus, abi kompanijos pradės bendradarbiauti su mobiliojo ryšio operatoriais, programų kūrėjais ir kitais partneriais, siekdamos parodyti jiems naujos ekosistemos vertę.