Visai neseniai, prieš gerus keltą mėnesių, internete buvo pradėta kalbėti apie N800 pakeisianti N810, pasirodė netgi jo nuotraukos. Nokia suskubo ir atskleidė nemažai detalių, bei parodė patį savo gamininį – tai jau minėtas N810.

N810, pagal esamus Nokia duomenis, turės WiFi, Bluetooth jungtį ir integruotą GPS sistemą. Bene didžiausias ne techninis patobulinimas yra QWERTY klaviatūra, ko nebuvo N800 telefone. Navigacijos mygtukas, kaip matote nuotraukoje, yra kairėje klaviatūros pusėje.

Šį kartą Nokia pasigyrė ir dideliu ekranu, neveltui šis telefonas vadinamas „Nešiojama Interneto Lenta“. Taigi naujais 4,13 colių ekranas sugebės atvaizduoti 800×480 rezoliucija, pas jį dirbs 400MHz procesorius.

Nokia lieka ištikima sau – dar nematėme jos įrenginio su Windows OS. Taigi ir šiame modelyje matysime sistema paremta Linux pagrindu. Joje dirbs Mozilla naršyklė su Ajax ir Adobe Flash programomis, kurios jau bus Mozilla naršyklėje.

„Nokia N810 yra stiprus konkurentas nueiti nuo tradicinių kompiuterių iki kišenės dydžio įrenginių. Šis aparatas turi daugybe standartinių technologijų, kurios padeda šį aparatą padaryti ypač funkcionalu. Mūsų naujasis Nokia N810 siūlo tikra Web 2.0 dizainą palaikančia sistema ir viskas tai kompaktiškame, stilingame, prieinamoje pakuotėje – tai leidžia žmonėms susisiekti vienas su kitu bet kurioje vietoje“, – sako Ari Virtanenas, vienas iš Nokia viceprezidentų.

Nokia N810 turėtų pasirodyti lapkričio viduryje, kainuos apie 480 JAV dolerių. Nereikia pamiršti ir senojo N800, nes jo kaina labai krito. Dabar jį galima įsigyti už 240 JAV dolerio.