Kompanija „Nintendo“ pirmą fiskalinių metų ketvirtį užbaigė su 210 mln. € grynuoju nuostoliu, prieš tai gavusi 533 mln. € grynųjų pajamų, rašoma šiandien paskelbtoje jos finansinėje ataskaitoje. Pirmą praėjusių fiskalinių metų ketvirtį ji dirbo pelningai ir gavo daugiau pajamų.

Viena priežasčių, lėmusių daugiau trečdaliu mažesnes pajamas negu praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu – sumenkę „3DS“ ir „Wii U“ pardavimai.

Ketvirtą ketvirtį parduota 0,94 mln. (-7 %) „3DS“ ir 0,22 mln. (-54 %) „Wii U“ konsolių.

Kaip ir pačios „3DS“ konsolės, 7 % sumažėjo ir jai skirtų žaidimų pardavimai. Iš viso jų parduoti 8,47 mln. vienetų. Populiariausi buvo „Pokemon ORAS“ (0,4 mln.), „Mario Kart 7“ (0,3 mln.) ir „Pokémon XY“ (0,28 mln).

Nepaisant katastrofiškai sumažėjusių „Wii U“ pardavimų, jai skirtų žaidimų buvo nupirkta 3 % daugiau – 4,68 mln. vienetų. Perkamiausi buvo „Mario Kart 8“ (0,2 mln.), „Super Mario 3D World“ (0,19 mln.) ir „Splatoon“ (0,15 mln.).

Nei vieno „3DS“ ir „Wii U“ žaidimo pardavimai neviršijo milijono.

Dar prasčiau sekėsi pardavinėti su jais suderinamas „Amiibo“ figūrėles bei korteles. Daugiau negu dvigubai sumažėjusius figūrėlių pardavimus ir jų kol nekompensuojančią prekybą kortelėmis „Nintendo“ aiškina mažu su jomis suderinamų žaidimų skaičiumi. Analogiškai grindžiamos ir sumažėjusios pajamos iš prekybos skaitmeniniu turiniu – kompanijos teigimu, jo tiesiog buvo siūloma mažiau.

Daugiausiai nuostolių „Nintendo“ atnešė brangstanti jena – dėl 19 % per metus pabrangusios Japonijos nacionalinės valiutos kompanija teigia praradusi daugiau negu 300 mln. €. Didžioji dalis (72,3 %) jos pajamų atkeliavo doleriais, eurais ir kita valiuta iš užsienio valstybių.

„Nintendo“ akcijų vertę buvo trumpam padvigubinęs liepos pradžioje debiutavęs išplėstos realybės žaidimas „Pokemon GO“. Penktadienį kompanijai pareiškus, kad jo sėkmė jai turės ribotą poveikį („Nintendo“ yra viena iš licencijos savininkės „The Pokemon Company“ ir žaidimo kūrėjos „Niantic“ akcininkių), pirmadienį jos akcijų vertė sumažėjo beveik 18 %.

„Nintendo“ šiandien paskelbė dėl neįvardintų priežasčių atidedanti savo pačios gaminamo žaidimui skirto priedo – apyrankės „Pokemon GO Plus“ – pasirodymą iki rugsėjo pabaigos.