Aukščiausios klasės išmaniųjų telefonų pirkimas yra labai nemalonus dalykas. Aišku, nuplėšti nuo ekrano ciolką yra labai malonu, bet tai yra viskas. Telefonas tuoj bus bevertis, kadangi nauji modeliai pristatomi kiekvieną mėnesinių ciklą.

Įsivaizduokite, nusipirkote kokį krūtą aštuonių branduolių Samsung’o smartfauna, na, ir kas iš to gavosi? Po savaitės Samsungas išleis kažkokį labiau lenktą ekraną. o po mėnesio – versiją su daugiau gigahercų. Ir tavo telefonas taps konkrečiu šlamštu, atgyvena.

Baisiausia, jog Rimvis iš darbo nusipirko naują Aifauną. Sako triuškina mano Samsungą. Ot gaidys, dar kartą taip pasakys snukį išmalsiu. Dar Justas iš sandelio nusipirko kažkokią Lumia 920, bandė prieš mano Galaxy S5 šokinėt ir Rimvio iPhone. Kažką apie megapikselius murmėjo ir panašiai. Na debilas totalus, visi kolegos išjuokė.

Bet juk negali viskas būti taip blogai. Samsungas prieš aštuonis metus specialiai paliko didelę spragą savo modelių gamoje. Pristačiusi (Galaxy) E200 modelį ji vartotojams davė galimybę bent dešimtmetį mėgautis naujausiomis technologijomis, kurių neturi joks kitas telefonas.

Oj kažką ne tą įmečiau…

Va dabar normaliai.

Neabejoju, jog nei vienas šiuolaikinis telefonas nepasižymi tokia kameros funkcijų gausa. Pirmoji iš jų yra UltraFakingOsumMagicColors. Telefonas turi neįprastą efektą, nesantį jokiame kitame modelyje. Pavyzdžiui, fotkinant dangų jo spalva iš mėlynos pavirsta į elektrinę, raudona tampa vyšnineir t.t. Nu Rimvi, ar tavo iPhone taip moka? Tik po redagavimo Photoshopu? Gėda.

Kita techninė naujovė yra UFC (Ultra Fast Charging) technologija. Kiek laiko kraunate savo telefoną? Valandą? Dvi? Tris? Manasis Samsung pasikrauna per tokį patį kiekį minučių! Krovimo procesas yra toks paprastas greitas ir malonus, kad kartoju jį kelis kartus per dieną.

Negali buti smartfauno be išmaniojo laikrodžio, Ne išimtis ir Samsung E200. Jis suderinamas net ir su mano neišmaniu laikrodžiu. Technologijos esmė tokia, jog tiek telefono ir rankinis laikrodis rodo beveik tą patį laiką! Šio telefono privalumas yra tas, kad ši funkcija galima praktiškai bet kuriame laikrodyje.

Stebina programinės įrangos paprastumas ir aiškumas. „Java pasaulis“, „Naujų puslapių žinutės“ (galima pasirinkti ar priimti, ar nepriimti), „Kūrimo režimas“ (Trys pasirinkimai: Dėmesio, Laisvas, Apribota) yra tik keletas tik šiame nuostabiame išmaniajame sutinkamų perliukų.

Ne paslaptis, kad kuo daugiau duomenų yra įrašyta į telefoną, tuo labiau padidėja jo masė. Todėl kad telefonas netaptų pernelyg sunkiu maksimalus saugomų žinučių kiekis apribotas iki 200. Ir nesvarbu, kad telefono atmintis tuščia, vis tiek negalėsite išsaugoti daugiau nei 200 žinučių. Argi ne genialus sprendimas? Kaip ir tas, kad norint išsaugoti siunčiamą žinutę reikia papildomai vargti, nes pagal nutylėjimą žinutė nebus saugoma. Argi ne nuostabu.

Samsung reiškia solidarumą gėjams ir mažvaikiams. Renkamas telefono numeris ekrane atrodo tikrai labai solidžiai. Juk ne be reikalo ant telefono pakuotės uždėtas Business Casual užrašas. Pavyzdžiui Microsoft ir Nokia mažvaikišką dizainą sugebėjo nukopijuoti tik po penkerių metų. Tiesa jei Samsungas jį naudojo tik numerio rinkimo lange, Windows Phone įrenginiuose jis matomas praktiškai visur.

Samsung parodė klasę mobiliojo interneto sferoje. Paspaudus vidurinįjį klavišą nueiname ne į meniu, o į internetą. Tokiu būdu yra skatinamas naudojimas mobiliuoju internetu – gal būt planavę daryti kažką kitą nuspręsime panaršyti. Taip pat yra speciali apsauga nuo naršymo kitomis naršyklėmis. Pavyzdžiui įsidiegus Opera Mini ji net neveikia – rodyklėmis neįmanoma normaliai valdyti puslapių, nes paspaudus navigacinį klavišą nors vieną kartą jis nueina į patį puslapio galą.

Tačiau visos šios savybės yra vanduo lyginant su mano mėgstamiausia technologija. Ji neleidžia pamiršti, jog telefonas išsikrauna. Įsivaizduokite, jog esate užsiėmęs (rašote kontrolinį, esate pasimatyme su nuostabia kacice, telefoną nešatės giliai krepšyje ar tiesiog miegate). Jis kas minutę garsiniu signalu primins jog jį reikia pakrauti. Labai naudinga ir neįkyri savybė.

Išvados – nors telefonas buvo pirktas prieš aštuonis metus jis vis dar pasižymi įvairiomis savybėmis, kurios yra neprieinamos daugeliui šiuolaikinių telefonų. Geriausią įspūdį paliko ne pati geležis, o programinė įranga, kuri yra tiesiog nuostabi. Net ir po aštuonerių metų, vaikščiodamas po meniu sugebu atrasti kažką naujo ir netikėto. Tad toks telefonas niekada negali pabosti!