Po Sony kompanijos spaudos konferencijos, kai buvo pranešti visi PS3 techniniai duomenys, daugelį rinkos ekspertų užplūdo abejonės – kiek gi konsolė kainuos savo starto dieną ? Visai neseniai Games.lt buvo pranešta. jog būsimų konsolių žaidimai gali kainuoti 20-40 % brangiau.

Dabar internetą užplūdo spėjimai – kiek kainuos pati konsolė ? Po praeitą savaitę Japonijos laikraštyje Mainichi Daily News pasirodžiusio pranešimo, jog konsolės kaina gali būti apie 50 000 yenų (465 doleriai). Tačiau vakar Sony prasitarė, kad konsolės kaina bus gerokai mažesnė ir gali nesiekti net 40 000 yenų (370 dolerių). Po šių pranešimų pasirodė spėjimai, jog PS bus parduodamas už tą pačią kainą kaip ir PS, bei PS2, tai yra už 360 dolerių.

Pagrindiniai Sony konkurentai, Microsoft konsolė Xbox 360 ir Nintendo Revoliution, gali kainuoti net mažiau, nei PS3. Savo išleidimo metu (2002 metais) Xbox kainavo 322 dolerius, o šiuo metu Japonijoje ji yra parduodama už 163 dolerius. Nintendo savo GameCube pradėjo pardavinėti (2001 metais) už 231 dolerį, o šiuo metu jos kaina mažiausia rinkoje – 130 dolerių. Nintendo niekados nepardavinėjo jokiso konsolės didesnę nei už 231 dolerio kainą, būtent tai gali lemti, jog Revoliution kaina liks mažiausia rinkoje.

Šiuo metu iš tikrųjų nieko aiškaus nėra. Tačiau tiesa yra ta, jog pritraukti kuo daugiau vartotojų gali ne vien geri duomenys, bet ir maža kaina.