Vakarų finalas:

Los Angelas „Lakers“ (65-17) Denverio „Nuggets“ (54-28)

Pradėsiu nuo praėjusių metų vicečempionų „Lakers“ klubo. Jie šių metų atkrintamuosiuose lošia ganėtina nestabiliai. Vienas rungtynes pralaimi, kitas laimi 40 taškų skirtumu, o kitas vėl pralaimi. Ypač šlubuoja praitų metų geriausio NBA žaidėjo (MVP) apdovanojimą gavusio K. Bryant žaidimas. Nors prie to galėjo prisidėti ir vienas iš geriausiai NBA besiginančių žaidėjų – S. Battier. Kuriam talkino į pagalbą kartą tapęs geriausiai besiginančiu žaidėju (NBA Defensive Player of the Year) – R. Artest. Aišku svarbu tai jog K. Bryant yra nebe vienas ir tokie kaip P.Gasol gali labai gerai prisijungti į žaidimą kai šlubuoja likusių žaidimas. Taip pat šiose atkrintamuosiuose žiba T. Ariza kuris kaip niekad taikliai mėto tritaškius ir mėgsta agresyvų žaidimą po krepšiu.
„Lakers“ norint laimėti šią serija teks susikaupti, kaip niekad. Ypač atsarginių suoleliui kuris serijoje prieš Houston „Rockets“ lošė labai nestabilų krepšini, apart paskutinių serijos rungtynių kuriuose atsarginiai tiesiog linksminosi. Taip pat šios komandos abi lošia tokio pat stiliaus krepšinį t.y. per puolimą, todėl reiks stiprinti „Lakers“ komandos žaidėjams gynybą. Ypač ją pagerint reiks prieš tokius žaidėjus kaip: C. Billups, C. Anthony ir J.R. Smith.

„Nuggets“ šį sezoną įrodė, jog yra pasiruošę eiti iki galo. Tiesiog nušluodami New Orlean „Hornets“ ir Dalas „Mavericks“ jie rodo, kad nebėra tapati jauna komanda kuri praitais metais pralaimėjo „Lakers“ klubui pirmam atkrintamųjų ture. Manau daug kas sutiks, jog labai svarbų vaidmenį suvaidino mainais su Detroito „Pistons“ klubu gautas labai ambicinga ir lyderio gyslelę turinti įžaidėja – C. Billups. Tačiau Denveriui teko atsisakyti vieno geriausių NBA puolimo specialistų – A. Iverson. Kuris niekaip nepritapo Denveri ir iki sezono galo niekaip nepritapo Detroito „Pistons“ komandoje. Dar didžiuli indėli įdeda J.R. Smith kartu su C. Andersen nuo atsarginių suolelio, deja to paties negalima pasakyti apie Liną Kleizą kuris visa sezoną slėpėsi po lapais dėl savo nestabilaus žaidimo.
„Nuggets“ pagrindinis tikslas bus sulaikyti K. Bryant ir P. Gasol. Dar gali kilti problemų su A. Bynum ir L. Odom (kuris deja dėl nugaros spazmų paskutinėmis varžybomis yra labai nenaudingas). Taip pat „Nuggets“ komandai reikės būti labai aktyviems po savuoju ir priešininkų krepšiu, nes „Lakers“ klubas turi du aukštus žaidėjus (P.Gasol ir A. Bynum) kurie labai gerai sugeba pasinaudoti savo ūgio pranašumą prieš kitus žaidėjus. Vyr. treneris G. Karl taip pat turės nepamiršti jog jų atsarginis suolas yra labai agresyvus. Jai visa šita „Nuggets“ sugebės įgyvendint, turėtu patekti į NBA Finalą.

Prognozė: „Lakers“ laimės seriją 4-3Rytų finalas:

Cleveland „Cavaliers“ (66-16)Orlando „Magic“ (59-23)

„Cavaliers“ klubas šį sezoną pasirodė geriausiai reg. sezone ir atkrintamuosiuose eina 8-0. Labai daug kas priklauso nuo šio sezono geriausio žaidėjo – L.James. Tiesa sakant jam šis sezonas skiriasi nuo praitų tik tuo, jog pagaliau gavo MVP ir dar baigė reg. sezoną geriausiu rezultatu (kas garantuoja iki pat Finalo namų pranašumą). Labai daug prisidėjo naujas „Cavaliers“ gynėjas – M. Williams. Jis šį sezoną spindėjau kaip niekad ir visada kai L. James būna prigesintas imasi pagrindinio lyderio vaidmens. Taip pat A. Varejao nebedaro tiek ganėtinai kvailų ėjimu kurie sugadindavo atakas. Šį sezoną „Cavaliers“ išties įspūdingai žaidžia ir yra vieni iš pagrindinių kandidatų į čempionų titulą.
Kad laimėtu šia seriją jiems reikia, kad L. James ugnelė neprigestu ir nepradėtu strikti jo žaidimas. Taip pat reikia, kad M. Williams atgautu ta pati mėtima kuri turėjo visą sezoną. Didžiausios problemos bus po krepšiais. Ž. Ilgauskas beveik visais rodikliais nusileidžia šių metų geriausiai besidengiančiam žaidėjui – D.Howard. Jis taip pat labai gerai saugo baudos aikštelę, todėl L. James ir kiti turės stengtis pataikyti tolimus ar vidutinio nuotolio metimus.

„Magic“ klubas šį sezoną kaip ir buvo tikimasi sulošė ganėtinai gerai. Jai nebūtu gavęs traumos pagrindinis įžaidėjas – J.Nelson. „Magic“ galėtu būti dar labiau įsitykinę dėl lygios kovos su „Cavaliers“. Gerai bent tiek, jog po kivirčo su vyr. treneriu D.Howard suprato savo rolę komandoje ir nebebando užbaigti atakų kuriuose jo labai prasta padėtis, o tai palieka H. Turkogalu ir R. Lewis, nes tai jie moka geriausiai. Trigubų mainų dėka iš Houstono gautas įžaidėjas – R. Alston išties labai padeda savo komandai kuri žaidžia be pagrindinio įžaidėjo.
Didžiausia problema „Magic“ žaidėjam bus L. James kuris sugeba pelnyti taškus ir perduoti kamuolį, kai to reikia. Taip pat „Cavaliers“ krepšininkų greitos kontratakos, kai jie nieko nelaukia grįsta į puolimą ir užbaigia viska dėjimu arba tritaškiu. Nors D. Howard bus pranašesnis už „Cavaliers“ aukštaūgius, tačiau R. Lewis, H. Turkogalu ir R. Alston turės ilgai ir sunkiai vargti, kad nudengtu L. James, D. West ir M. Williams.

Prognozė: „Cavaliers“ laimės seriją 4-2