Rytų konferencija :

1 Cleveland „Cavaliers“(66-16) – 8 Detroit „Pistons“ (39-43)
Šių metų Rytų konferencijos ir apskritai geriausia NBA komanda Cleveland „Cavaliers‘‘ pirmajame etape teks susitikti su prastai šį sezoną žaidžiančia „Pistons“ . Detroito miesto komanda sezoną pradėjo beveik nepakitusia sudėtimi nei praeitais metais,tik su nauju treneriu,bet sužaidus vos keletas rungtynes įvyko šių metų vadinamais „didžiausiais mainais“ , kai „Pistons“ įžaidėjas Chauncey Billup‘sas iškeliavo į Denverį ,o vietoje jo į Detroitą atvyko Allenas Iversonas. Po šių mainų „Pistons“ komanda atrodytų iš karto „smigo‘‘ .Pradėjo žaisti nestabiliai ir tikrai nepriminė to „Pistons“ klubo,kuris paskutiniuosius sezonus beveik neturėjo vargų patekti tarp 8-nių stipriausių Rytų konferencijos komandų,tačiau ne šįmet.
„Cavaliers“ komanda šį sezoną yra labai stabili,ir apskritai pralaimėjusi tik 16 kartų,taip pagerinusi klubo rekordą. Lebrono James‘o ir žydrūno Ilgausko vedama ekipa jau nebebuvo tokia priklausoma kaip ankstesniuose sezonuose , nes šiemet atsirado žaidėjų,kurie gali, ir gali svariai prisidėti prie komandos žaidimo bei pergalių. Turbūt pagrindinis „kaltininkas“ tokių pergalių yra Mo Williams. Jo žaidimas į „Cavs‘‘ gretas atnešė lyg visiškai „naujo oro“ .
„Cavaliers“ neturėtų labai daug problemų pirmajame atkrintamųjų varžybų etape , tačiau tikrai nebus taip lengva,kaip mano NBA ekspertai,visgi „Pistons“ nėra patrankų mėsa ir tikrai gali įrodyti dar savo gerąjį žaidimą.
Šį sezoną „Cavaliers“ laimėjo 3,o „Pistons“ – 1 tarpusavio rungtynes.
Serija baigsis 4:2 “Cavs” naudai .


2 Boston „Celtics“ ( 62-20) – 7 Chicago „Bulls“ (41-41)
Praėjusių metų NBA čempionė bando ginti sau šiais metais priklausiantį titulą.Tačiau šiais metais nebėra taip paprasta ir ganėtinai lengva,žinoma dalis pralaimėjimų yra dėl Kevin‘o Garnett‘o traumos,dėl kuriuos jis negalėjo žaisti 2 paskutiniuosius mėnesius ir apskritai nėra aišku ar jis pasirodys atkrintamosiose . Žaidimas jų yra labai banguotas ir nepastovus,atrodytų vieną dieną laimi prieš stiprią ekipą,kitą dieną jau pralaimi tai komandai,kuri vargiai gali kovoti dėl titulo.
„Bulls“ legendiniai „buliai“ kurie pateko į atkrintamąsias,tačiau mano nuomone,su tokia sudėtimi jie yra geresnės vietos nei 7. Pasistiprinę šių metų 1 naujokų šaukimu Derrick‘u Rose‘u „Bulls‘‘ ekipa atrodytų turėjo pasirodyti tikrai geriau,tačiau taip neįvyko,dėl sunkiai suprantamų priežasčių. Lual‘as Deng‘as dalį sezono praleido dėl traumos,o ir atkrintamosiose jis negalės padėti Chicago miesto komandaj.
„Celtics“ taip pat neturėtų daug problemų su „buliais“ nors jų žaidimas ir nėra pastovus,tačiau „Bulls“ dar nėra ta komanda , kuri gali „įkąsti‘‘ .
„Celtics“ laimėjo visas 3 tarpusavio rungtynes šį sezoną NBA.
Serija baigsis 4:1 “Celtics” naudai.

3 Orlando “Magic” (59-23) – 6 Philadelphia “76ers” (41-41)
“Magic” komanda dalį sezono turėjo verstis be Jameer‘o Nelson‘o – pagrindinio jų įžaidėjo,tačiau jį puikiai pakeitė į komandą įsiliejęs „Rafer‘is Alston‘as , kuri atleido „Rockets“ ekipa. Jis puikiai pakeitė Nelson‘ą ir šiuo atveju viskas susitvarkė gerai.

„76ers“ ekipa tarpsezonį įsigijo keltą labai pajėgių žaidėjų,tačiau pradžia sezono nebuvo ta,apie kurią galvojo „sixeris“ fanai. Po trenerio pakeitimo , komanda patapo lyg kita ir sužaidę puikiai sezono vidury pateko tarp 8-ių stipriausių Rytų komandų .
Kova tarp šių komandų turėtų būti gan įtempta,tačiau laimėti,tikriausiai,laimės „Magic“.
Šiame sezone neturėjo daug vargo „Magic“ prieš „76ers“ , tačiau tai tikrai nėįrodo kovos ketvirtfinalyje.
Serija baigsis 4:2 “Magic” naudai.

4 Atlanta „Hawks“(47-35) – 5 Miami „Heat“(43-39)
„Hawks“ komanda šį sezoną pradėjo puikiai , iškovodami kelias iš eilės pergalės,tačiau vėliau pristojo,bet sugebėjo išlaikyti bent 4-ąją poziciją. Šiais metais šioje ekipoje neįvyko daug permainų ar „skandalų“.
„Heat“ po katastrofiško praeito sezono , kuriame užėmė paskutiniąją vietą Rytuose,šį sezoną jie tapo visiškai kita komanda. Šių metų rezultatyviausias sezono žaidėjas Dwyane‘as Wade‘as prisidėjo labai svariai prie komandos pergalių ir gan stabiliai užimtos 5-tos vietos .
Serija turėtų būti labai įtempta ir nugalėtojas paaiškės tik po paskutiniųjų serijos rungtynių.
Šį sezoną „Hawks“ laimėjo 3 rungtynes ,o „Heat“ 1-erias tarpusavio rungtynėse.
Serija baigsis 4:3 „Hawks“ naudai .


Vakarų konferencija:


1 Los Angeles „Lakers“(65-17) – 8 Utah „Jazz“(48-34)

Praeitų metų finalininkė , tačiau jame teko pripažinti absoliučią Boston „Celtics“ pranašumą.Šiais metai „Lakers“ yra nusiteikę žūt būt laimėti NBA čempionų titulą,bei kad nepasikartotų praeitų metų scenarijus. Andrew Bynum‘as vėlgi nežaidė ilgą sezono dalį bei negalėjo padėti savo komandai,tačiau dabar jis grįžo,ir vos sugrįžęs parodė,kad yra pasiruošęs kovai.

„Jazz“ visą sezoną laikęsi vidury 8-tuko,gale sezono pradėjo strigti ir pergalių sumažėjo aiškiai,tai lėmė jų užimta 8-ąją vietą . Carlos‘ą Boozer‘į vėlgi kankino traumos ir vėlgi negalėjo sužaisti sezono be traumų ir praleistų rungtynių.
Šį sezoną „Lakers“ laimėjo 2 rungtynes,o „Jazz“ vienerias .
„Lakers“ manau neturės daug vargo prieš „Jazz“ .
Serija baigsis 4-1 „Lakers“ naudai.


2 Denver „Nuggets“(54-28) – 7 New Orleans „Hornets“(49-33)

Puikiai šį sezoną rungtyniauja „Nuggets“ komanda po keitimo su „Pistons“ kai į Denverį atvyko Chauncey Billups . Jo atėjimas atnešė visiškai naujo vėjo „Nuggets“ komandoje ne vien puolime,bet ir ginyboje . Vien pažvelgus į komandos žaidėjų statistiką matome,kad komanda yra gan komandiška, ir kiekvieneriose rungtynėse atsiranda vos ne kitas lyderis.

„Hornets“ nenusisekė pačios paskutinės rungtynės ir taip nukrito iš 5-os į 7-ąją poziciją , nors visą sezoną atrodė gan stabiliai ir laikėsi šios pozicijos.

Ši serija gali būti labai intriguojanti,nes abi komandos yra labai panašaus pajėgumo (kaip beje visos Vakaruose žaidžiančios komandos),nugalėtoją labai sunku pasakyti.

Šį sezoną abi komandos pasidalijo po 2 pergalės tarpusavio rungtynėse .

Serija baigsis 4:2 „Nuggets“ naudai .


3 San Antonio „Spurs“ (54-28) – 6 Dallas „Maverics“(50-32)
„Spurs“ ekipa yra jau atkrintamųjų varžybų senbuvė,nes į jį patenka vos ne kas met. Šio sezono pradžia jiems nežadėjo nieko gero,tačiau tik pradžia,nes vėliau komanda įsibėgėjo ir rodė gan stabilius rezultatus , nes laikėsi viduriuke .

„Maverics“ atrodė teks kovoti dėl vietos 8-nete su „Suns“,tačiau taip neįvyko , nes sezono pabaigą „spurtavo“ tiesiog įspūdingai,bei ne vien užimdami 8-tą vietą konferencijoje,tačiau dar ir pakilę 2-omis vietomis aukščiau.

Serija žadą būti labai dramatiška,bei taip pat manau laimėtojas paaiškės tik paskutiniųjų rungtynių metu.

Šį seozną tarpusavio rungtynėse abi komandos šventė po 2 pergales .
Serija baigsis 4:3 „Spurs naudai.


4 Portland „Trail Blazers“(54-28) – 5 Houston „Rockets“(53-29)

„Blazers“ komanda šį sezoną žaidžia tiesiog puikiai. Po praeito sezono nesėkmės,šiame jie demonstruoja labai stabilų žaidimą išlaikydami šią vietą visą sezoną.

„Rockets“ komanda eilinį kartą patenka į atkrintamąsias,tačiau čia jie 1-ame,ar 2-ame raunde,jau turi pripažinti priešininkų pranašumą. Kaip jau tapo įprastą paskutiniuosius sezonus, komandai beveik visą sezoną negali padėti Tracy Mcgrady,kaip beje ir atkrintamosiose jis tikrai nepasirodys.

Ši serija visiškai neišskirtinė nei kitos poros,kova bus labai dramatiška.

Šį sezoną „Rockets“ laimėjo 2 mačus iš 3-jų .

Serija baigsis 3:4 „Rockets“ naudai .