Šių metų rugpjūčio mėnesį didžiausias pasaulio mobiliųjų telefonų gamintojas „Nokia“ paskelbė atgaivinantis „N-Gage“ žaidimų platformą. Tiesa, pradėti murmėti apie pasenusius „N-Gage“ telefonus nevertėtų, kadangi „Nokia“ šįkart pristatys ne naujus telefonus, o naują „N-Gage“ paslaugą.

Šios naujosios paslaugas idėja labai aiški. Jeigu anksčiau nauji žaidimai būdavo perkami parduotuvėse, o į „N-Gage“ telefoną reikėdavo dėti pakuotėje rastą „disketę“, tai dabar „N-Gage“ paslauga bus prieinama daugelyje naujų „Nokia“ telefonų, o žaidimai bus tiesiog atsisiunčiami.

Šios paslaugos oficialus startas turėjo įvykti jau šį mėnesį, tačiau naujienų agentūra „Reuters“ skelbia, jog „Nokia“ nusprendė atidėti išleidimą dėl prailginto testavimo periodo.

„N-Gage pasirodys gruodžio mėnesį. Programinės įrangos testavimas užims šiek tiek daugiau laiko, nei mes tikėjomės“, – sakė „Nokia“ atstovas Kari Tuutti. „Mes kalbame apie keletą savaičių“.

Kai tik paslauga pasirodys, žaidėjai turės galimybę parsisiųsti į savo telefonus tokių žaidimų, kaip „The Sims 2: Pets“, „Tetris“, „FIFA 08“, „Crash Bandicoot“ ir kitų mobiliąsias versijas.

„Nokia“ koncerno teigimu, kol kas naująją „N-Gage“ paslaugą palaikys šie telefonai: „Nokia N73“, „N81“, „N81 8GB“, „N93“, „N93i“, „N95“ ir „N95 8GB“.