Niekam nėra paslaptis, kad didžiausias „Microsoft“ galvos skausmas yra piratavimas. Gal piratų tarp „Xbox 360“ savininkų nėra toks didelis procentas kaip, sakykim, žmonių įsidiegusių nelegalią „Windows“ operacinė sistemą, bet panašu, jog „Microsoft“ į tai neketina žiūrėti pro pirštus.

Lapkričio pirmą dieną pasirodęs privalomas „Xbox 360 Dashboard“ atnaujinimas ne tik konsolę padarė patogesne naudoti su „Kinect“, bet ir atnaujino anti-piratinius mechanizmus.

Ankščiau, jei „Microsoft“ nustatydavo, kad vartotojas naudoja nelegalią programinę įrangą, visam laikui užblokuodavo pirato konsolės prieigą prie „Xbox Live“ serviso ir vartotojo ten sukurtos paskyros. Vėliau „Microsoft“ pagauti piratai prarasdavo nebe „Xbox Live“ paskyrą, o galimybę įrašinėti žaidimus į kietąjį diską, bei galimybę prisijungti prie „Xbox Live“. Nusipirkęs naują konsolę žaidėjas galėjo atgauti savo „Live“ profilį su visais iki suspendavimo sukauptais taškais, išsisaugojimais ir kita informacija. Taip vartotojas su suspenduota konsole buvo netiesiogiai raginamas nusipirkti kitą ir taip gyventi iki kito suspendavimo.

Naujasis lapkričio mėnesio atnaujinimas ne tik kad tradiciškai atima galimybę jungtis prie „Xbox Live“, bet ir pirmą kartą įgalina konsolę net ir po suspendavimo nebepaleisti piratinių diskų, ekrane rodant „nešvaraus disko (dirty disc)“ klaidą.

Piratai naują apsaugą vadina „AP 2.5“ ir anot jų, kol kas vienintelis su šia apsauga suderinamas žaidimas yra „Fable III“. Dėl kitų „AP 2.5“ veikimo subtilybių piratai nėra vieningi, vieni sako vienaip, kiti kitaip.

Tie patys piratai jau įrodinėja radę būdų apeiti naujas apsaugas, bet kaip laikas parodė, piratai paprastai nėra patikimos reputacijos žmonės, todėl reikia sulaukti oficialių naujienų.