Kai apie konsolių galimybių ribas kalba paprasti žaidėjai dažniausiai remiamasi tuo, kad konsolių žaidimų grafika būna žymiai mažesnė, nei asmeniniams kompiuteriams skirtų versijų. Tai gali būti labai rimtas argumentas nepirkti konsolių, tačiau tai dar nereiškia, jog patys žaidimų kompiuteriai bus pakeisti naujais. Tai puikiai įrodo ir Xbox 360 ir Playstation 3 istorija, kai minimilizuota grafika naujausi žaidimai buvo žaidžiami ne vienerius metus.Tačiau kai apie naujos kartos konsoles užsimena jų gamintojai ar prie jų kūrimo svariai prisidedančios kompanijos tai jau tampa rimta. Nepamirškime, kad išgirsti kažką, kas nebuvo tik tušti gandai prieš Xbox One ir Playstaion 4 pavyko tik prieš pat oficialų jų debiutą. Tai yra suprantama – gamintojai norėjo parduoti kuo daugiau praeitos kartos įrenginių.

Na o pirmoji informacija apie Playstation 4, Wii U ir Xbox One eros pabaigą iš gamintojų lūpų pasklido jau dabar. Apie tai užsiminė AMD vyriausiasis finansininkas Devinderas Kumaras. Priminsiu, jog AMD tiekia procesorius su grafiniais posistemiais Microsoft ir Sony konsolėms, taip pat Wii U vaizdo plokštes.Jis teigė, jog „naujųjų konsolių gyvavimo ciklas bus trumpesnis nei ligšiolinių“. Taip pat jis pridūrė ir dar įdomesnį faktą. Jo teigimu gamintojai jau pradeda galvoti kaip atrodys jų sekantys gaminiai, taigi galima teigti, kad kompanijos po truputį ima kurti naujos kartos žaidimų kompiuterius.

Taigi panašu, kad konsolės praranda vieną dažniausiai įvardijamų jų privalumų – ilgą gyvavimo laiką. Ir tai daro pačiu blogiausiu laiku – kai žaisti įsitaisius ant sofos ir vaizdą matyti TV ekrane bus galima ne tik konsolių dėka, bet ir naudojant naujasias Steam Machine konsoles – kompiuterius.

KitGuru, Games.lt