Šiuo metu naujausia populiariosios Grand Theft Auto serijos dalis GTA 4 buvo išleista 2008 balandžio mėnesį (neskaitant papildimų). Be abejo, visi legendinės serijos gerbėjai nekantriai laukia naujausios kultinio žaidimo dalies pasirodymo. Šį kartą pateikiama nauja neoficialių šaltinių bei analitikų informacija.

Jie teigia, jog naujoji serijos dalis šiuo metu jau yra kuriama. Pirmąją oficialią informaciją iš žaidimo kūrėjų turėtumėme sužinoti ateinančiais metais, E3 žaidimų parodoje. Ji įvyks 2011-ųjų liepos mėnesį. Na o pats žaidimas, pasak šaltinių, turėtų pasirodyti 2011 pabaigoje ar 2012 pradžioje.

Panašų scenarijų nuspėja ir Michael Pachter. Jis taip pat prognozuoja naujosios GTA dalies pasirodymą tuo pačiu metu. Pasak tai jo šis žaidimas taps vienu geriausiai parduodamų visų laikų žaidimu. Michael prognozuoja, jog bus realizuota daugiau nei 20 milijonų žaidimo kopijų. Manau, kad tai nieko labai nenustebintų.

Naujasis Rockstar Games žaidimas bus paremtas Rockstar Advanced Game Engine (RAGE) varikliu. Tą patį variklį naudoja ir kūrinio pirmtakas GTA 4. Kur vyks žaidimo veiksmas nežinia. Manoma, jog šis žaidimas mus nukels į Vice City (Majamio analogą) arba vieną iš San Andreas valstijos vietų, pavyzdžiui Los Santos (Los Andželo analogą). Nežinomas ir būsimo žaidimo pavadinimas, pusę lūpų kalbama apie GTA 5, tačiau labai tikėtina, kad bus naudojamas kitas pavadinimas.