Tiems, kurie rūpinosi, kad „NFS: Shift“ bus toks pat kaip „GRiD“, yra šiek tiek informacijos. „GTsurgeons“ atskleidė kelias detales apie žaidimo fizinį modelį. Iš išvaizdos žaidimas turėtų panešėti į „Gran Turismo“, „Forza Motorsport“, bei į PC simuliatorius kaip „rFacor“, „GTR1/2/Evolution“. Tai geros naujienoms tikriems lenktyninių žaidimų fanams. Sakoma, kad žaidimas bus prieinamas ir tiems, kurie yra labiau arkados fanai. Štai keletas detalių:

*Žaidimo fizinis modelis bus toks pat kaip „Ferrari Project“ žaidimo („Ferrari Project“ dar neišleistas, bet jį kuria Slightly Mad Studios)

*Profesionalūs nustatymai yra tikslesni nei „GTR 2“ žaidimo.

*Naujas ratų fizikos modelis, kuris bus priklausomas nuo naujos žaidimo fizikos.

*Skirtumas tarp trijų fizikos modelių yra pagalbose, tuo metu silpniausios stabilumo kontrolės mašinai suteiks apie 10% daugiau sukibimo naujokams.

*Daug dėmesio buvo skirta mašinos valdymui, kad būtų ją galima valdyti ir su pulteliu.

*Profesionalūs nustatymai reikalaus vairo, jeigu norite sėkmingai valdyti mašiną ir stabdį/akceleratorių.

*“Shift“ bus skirtingos automobilių klasės – nuo „Golf GTI Cup“ iki „Zonda F“.

*Visos mašinos gali būti tobulinamos ir iš išorės ir iš vidaus.

*Dauguma trasų yra licencijuotos europietiškos ar amerikietiškos, netikrų tik keletas.

*Bus kelios trasos mieste.

*Mašinos kabina bus svarbiausia ypatybė žaidime.

Atrodo, kad „NFS: Shift“ bus tikras simuliatorius ir nenuvils žaidėjų eilinį kartą. Su trimis skirtingais fiziniais modeliais žaidimu bus galima mėgautis ir arkadų, ir simuliatorių mėgėjams. Faktas, kad profesionalus rėžimas reikalaus vairo, bus geras ženklas, ir tikimasi, kad fizikos guru Eero Piitulainen neparduos savo sielos.

Trasų sąrašas leidžia suprasti, kad beveik visos trasos bus paimtos iš realybės, pagal tai, kas jau buvo parodyta paveikslėliuose ir treileryje. Bet turėkit omeny, kad ši informacija dar nėra patvirtinta.
Kurtas „Slightly Mad Studios“ (tie patys kūrėjai kaip ir „GTR1/2/Evo“) ir būsiantis platinamas „EA“, manoma „NFS: Shift“ bus išleistas šių metų rugsėjo mėnesį PC, „PS3“ ir „X360“ konsolėms. Demonstracinę versiją bus galima atsisiųsti jau šią vasarą.