Praėjusį penktadienį, vasario 1 dieną, Vilniuje, Lietuvių kalbos institute buvo pristatytas naujas lietuviškas mokomasis žaidimas „Tadas Blinda. Kirčiavimas“. Tai yra bendras Lietuvių kalbos instituto ir didžiausios Lietuvoje žaidimų studijos „Ivolgamus“ darbas.

LKI teigimu, idėja sukurti tokį žaidimą, kuris galėtų padėti visiems norintiems tinkamai išmokti lietuvių kalbos kirčiavimą, kilo dar 2002-aisiais metais. Tuomet į institutą atvyko vienos Vilniaus kolegijos dėstytoja ir paprašė medžiagos, kuri galėtų padėti daug efektyviau mokyti sunkiausios lietuvių kalbos dalies – kirčiavimo.

Galiausiai buvo sumanyta jaunąją kartą, ir, aišku, visus besidominčius, pritraukti per jiems pažįstamus dalykus – kompiuterinius žaidimus.

Projekto sumanytojos ir vadovės Ritos Miliūnaitės teigimu, žaidimo „Tadas Blinda. Kirčiavimas“ pasirodymas buvo labai ilgas ir sudėtingas procesas, daugiausia dėl nuolatinio pinigų trūkumo.

Rimtu žaidimo kūrimu buvo užsiimta tik 2004-aisiais, kuomet į darbą kibo tuo metu dar jauna (susikūrusi 2002) „Ivolgamus“ bendrovė. Tų metų pabaigoje buvo sukurta demonstracinė žaidimo versija. Ją ir dabar galima parsisiųsti iš tinklalapio www.kalbosnamai.lt. Toliau buvo kuriama periodais, kai LKI pavykdavo gauti iš įvairių savo rėmėjų lėšų. 2007 m. pabaigoje išleista žaidimo „Tadas Blinda. Kirčiavimas“ kompaktinė plokštelė.

Kiek per pristatymą teko matyti patį žaidimą, jis atrodė išties labai profesionaliai padarytas. Puikus, pasakų ir tautinių personažų motyvais paremtas siužetas, įkurdintas vizualiai gražiai atrodančiame pasaulyje, su daugybe užduočių, kurių pagrindinis tikslas – išmokyti jus taisyklingai kirčiuoti. Beje, „Tadas Blinda. Kirčiavimas“ buvo įgarsintas profesionaliai.

Pristatyme dalyvavo ir daugybė vaikų iš vienos Kupiškio rajono gimnazijos, kurios 5 klasės mokiniai buvo gavę užduotį parašyti rašinį apie žaidimus, kuriuos jie žaidžia. Kalbant apie rezultatus, nebuvo užmiršta paminėti ir vienas žaidimas, kuris figūravo daugelio vaikų rašiniuose kaip esantis jų amžiui tikrai per žiaurus. Iš įvairių užuominų ir tokio vaikų susidomėjimo juo galime daryti vieną išvadą – tai buvo GTA.

Labai norėtųsi pasveikinti Lietuvių kalbos institutą su tokia puikia iniciatyva ir tikėtis, jog ateityje sulauksime dar daugiau puikių žaidimų iš jų, kadangi, kaip buvo minėta renginyje, „Tadas Blinda. Kirčiavimas“ yra tik viena dalis didelėje žaidimų „Kieti riešutėliai“ serijoje, kurios tikslas išmokyti vaikus lietuvių kalbos.

Kiek mums žinoma, šiuo metu žaidimą galima įsigyti tik Lietuvių kalbos institute Vilniuje, P. Vileišio g. 5.

Daugiau informacijos kur įsigyti ir kiek kainuoja žaidimas.