„MugIT“ – tai keleto Microsoft studentų partnerių įkurta bendruomenė, skirta visiems, besidomintiems informacinėmis technologijomis bei darbe ar namuose naudojantiems Microsoft technologijas.

Vakar(2010.06.30) vykusioje „MugIT“ konferencijoje, pasižvalgyt atėjau ir aš. Pasikroviau naujienomis, įspūdžiais, dovanomis ir vaišėmis. Na, o štai šiokia tokia renginio ataskaita. Malonaus skaitymo.17:00 Atėjau į Kaune esantį „Technopolis“ pastatą, kuriame buvo rengiama pati pirmoji „MugIT“ konferencija. Nors Konferencija prasidėjo 17:30, 17:00 valandą buvo siūloma pažaisti “Guitar Hero 5” prieš jo turnyrą(19:30) ir šiek tiek pasipraktikuoti. Pačiam teko žaisti ne vieną „Guitar Hero“ ar „Rock Band“ serijos žaidimą, tačiau jau geras pusmetis kaip prie jų buvau net neprisilietęs, taigi tas pusvalandis atgaivino pamirštus įgūdžius.17:30 Visus esančius sukvietę į konferencijos salė ir ši renginį atidarė Vilniaus universiteto dėstytojas ir Microsoft programinių technologijų evangelistas – Tautvydas Dagys. Jis skyrė 10min. šio renginio apibendrinimui ir tam, ką mes pamatysim konferencijoje.Po konferencijos atidarymo Tautvydas Dagys perleido žodį Nerijui Pažereckui, kuris supažindino kas yra „MugIT“, kokie jų tikslai ir kokios jų ateities vizijos. www.mugit.lt kol kas yra dar labai jauna ir maža bendruomenė, tačiau ji turi stiprų užnugarį ir talentingus žmonės. „MugIT“ vistiek ieško daugiau žmonių galinčių prisidėt prie bendruomenės ar kitaip pagelbėt jų tinklaraščiui. O už pastangas bus tikrai atsilygintą taškais, kuriuos galėsite iškeist į tokius „Microsoft“ prizus kaip „Gears of War 2“, įvairias „Microsoft“ peles ar „Microsoft“ atributika. MugIT bendruomenė padės visiems kuriems iškils problemų su „Microsoft“ produkcija, ateityje skelbs „Microsoft“ naujienas iš pirmų lūpų…Po MugIT paaiškinimo „Microsoft“ vaizdų kompozicines programas pristatė žavioji Justina Sabulytė, kurios sugeba padaryti gražius nuotraukų koliažus per keletą akimirkų nors ir iš keliasdešimt nuotraukų. „Microsoft Research AutoCollage“ programa greitai sudarys gražiai atrodantį koliažą pasinaudojus nuotraukų panašius centrus kurie susiderins su kitais nuotraukų centrais ir taip bus sudaromas gražiai atrodantis koliažas.Po šio pristatymo į sceną įžengė Tomas Fedosejev kuris papasakojo savo ir jo komandos įvykius ImagineCup konkurse. Asmeniškai Tomo sukurta programa man pasirodė labai įdomi. Jo programa rodo kiek užteršiama važiuojant su įvairaus galingumo varikliu, kokiu greičiu važiuojant, temperatūra ir t.t. Jo sukurtas daviklis taipogi yra susietas su GPS kuris nurodo kuriose miesto dalyse buvo daugiausiai užteršta bevažiuojant ir galbūt ateityje programa sugebės planuoti kelią taip kad būtų užteršiama kuo mažiau.
Nors viskas atrodo labai gerai ir Tomas su savo komanda pateko į ImagineCup pusfinalius, vis dėl to jiems koją pakišo “kelių dienų darbas”. Bet palyginus kaip buvo įgyvendinta idėja ir kiek laiko sugaišo tai padarydami, galima drąsiai teigti, kad ateityje jie pasieks dar didesnių pozicijų…Po Tomo Jedosejev pranešimo buvo paskelbta pertraukėlę kad visi pasistiprintumėm šaltais užkandžiais ar atsigaivintumėme alumi, kava ar vandeniu…Pasistiprinę salotų “krepšeliais”, kepta duoną ar svogūnų žiedais(keptais tešloje) grįžome į konferencijų salė, kurioje konferencija pratęsė Tomas Dabašinskas, kuris pristatė Windows Phone 7 operacinę sistemą mobiliesiems telefonams. Nors iki šiol be iPhone pripažinau labai mažai ekranui jautrių telefonų, atrodo, kad dabar teks į mano sąrašą įtraukt ir tuos telefonus kurie palaikys Windows Phone 7 operacinę sistemą. Windows Phone 7 išsiskirs savo reiklumu. Norint kad telefonas palaikytų Windows Phone 7 reikės bent 8 flash atminties, 256RAM atminties, 1GHz procesoriaus…sąrašas galėtų eiti ir eiti…
Windows Phone 7 taipogi palaikys Xbox live ir galėsite rinkti pasiekimus net ir per savo telefoną. Kalbant apie žaidimus, buvo pademonstruotas video ir kurio buvo matoma kad žaidimas daug geresnis fizikos, sunaikinimo ar netgi grafikos prasme už savo konkurento iPhone žaidimus. Neaišku, nes patys pirmieji žaidimai tebūna grynai tech demo. Pažiūrėsim pamatysim.
Muzikos grotuvas telefone bus toks pats kaip Zune grotuvuose taigi susipažinę su Zune atpažins ir Windows Phone 7 galimybes muzikoje.
Dar vienas didžiulis pranašumas – dokumentų suderinamumas. Su Windows Phone 7 OS galėsime rašyt ir redaguot Word, PowerPoint ar kitus dokumentus, galbūt neturėsime visų Word teikiamų galimybių kaip AK versijoje, tačiau bent ką nors galėsime parašyt bendradarbiams jeigu būsite kur nors išvykę…
Taipogi buvo pristatyta programa „Silverlight“, kuri bus labai supaprastinta ir jos pagalba galėsite kurti įspūdingas programas su mažai programavimo patirties ir skiriant mažai laiko.Rimtą konferencijos dalį užbaigę Šarūnas Packevičius iš „Singleton Labs“. Jis pasakojo ir pademonstravo žaidimų kūrimą su XNA programa. Iki šiol XNA programos dirbančios nemačiau. Galvojau kad iki šiol XNA bus truputi lengvesnė programa(maždaug kaip kokio žaidimo map editor), tačiau nieko panašaus. XNA gal labiau tinka pradžiamoksliams, nes čia bus rodoma kur ką ir kaip reikia rašyt, rodys klaidas kur įvėlėt, o XNA bendruomenė taipogi nebloga, nes ji irgi dalinsis programos bibliotekomis, kurios į jūsų žaidimą įdės fiziką ar pan. žaidimo detales.Buvo pademonstruotas keleto studentų žaidimukas kuris buvo sukurtas XNA programa ir eina sau, atrodo tikrai neblogai. Na paprastai, bet neblogai, toks žaidimas ant iPhone ar Zune būtų visai neblogas. Kadangi pats gavau XNA programavimo knygą ankščiau konferencijoje už klausimą, taigi bus visai smagu išbandyt ar pradėt bandyt savo jėgas programavime… ką gali žinot, gal ir aš sukursiu padorų žaidimuką.

Apibendrinant konferencijos temas… jos buvo puikios. Papasakojo tikrai daug ką, man nebuvo beveik išviso klausimų kurių reikėjo klausti. Buvo pakalbėta ir apie Dev’s programas, kaip ką daryt, kur pradėt ir žinot ką – tai tikrai geras startas, jeigu norite kažką savo gyvenime sieti su šiomis temomis. Gal buvo šiek tiek techninių nesklandumu su internetu ar vaizdu, iš konferencijos išėjau labai patenkintas, pasisėmęs daugiau žinių ir naujienų.Nors konferencija baigėsi, nesibaigė linksmybės. Po konferencijos buvo organizuojamas „MugIT“ Guitar Hero 5 turnyras, užkandžiai ir pats „after party“. Susibūrus po 3 žmones grupėje, išviso buvo 7 grupės žaidžiančių kurios paskui atkrito ir liko 3 paskui tik 2 ir galiausiai nugalėtojų grupė. Kai mūsų grupė nežaidė, šiek tiek persimetėm žodžiais su Tautvydu Dagiu, dėl „Xbox 360“, Live Lietuvai ir pačiu žaidimu development’u naudojant XNA, kitaip tariant ar eis naudoti šias programas ir ar leis kažką užsidirbt Lietuvių programų ar žaidimų kūrėjams. Kol kas reikalai nekokie. Servisas bus prieinamas tik toms šalims kurioms dabar yra prieinamas Xbox Live servisas, tačiau žinant tai kol kas atrodo nekokie popieriai Lietuvai. Dėl Xbox Live Lietuvai serviso, sakoma kad greitai turėtų pasirodyt, bet atrodo kad dar neaišku. Gal Xbox live ryšio palaikimas Lietuvai atsiras su „Xbox 360 S“ modeliu… Pažiūrėsim, pamatysime.Na o kas gi galėjo laimėti GH turnyrą? Mūsų komanda. Nors, kad būtų lygios „teisės“ man neleido groti ant „Hard/Expert“(ant kurių esu įpratęs) ,visgi laimėjome triuškinančiai(nors ir ant „Easy“ režimo :D). Beveik visada buvome žingsniu priekyje varžovų, kartą nemenkai išsigandome, kai vieną iš komandų ant „treniruočių“ mus aplenkę… na tiek nors labai nesinervinom šiek tiek baimės buvo. Tačiau užbaigus „Nirvana“ dainą „Smells Like Teen Spirit“ buvome ramūs ir užtikrintai laimėjome varžytines. 3 ir 2 vietos nugalėtojai tenkinosi „Microsoft“ marškinėliais, na o mūsų komanda galėjo rinktis tarp „Microsoft“ Arc Mouse ir „Microsoft“ HD ir VGA interneto kamerų.
Pats pasirinkau Arc pelę ir ji tikrai nebloga. Gal šiek tiek nekoks foward ir back mygtukas, pelė labai kompaktiška, galima sulenkti beveik per pusę, o dizainas paverčia tikru verslininku.Labai smagu kad žmonės kurie dalyvavo „MugIT“ konferencijoje buvo visi malonūs ir geranoriški, nors ir būdamas jauniausias tarp visų galėjau pasišnekučiuot ir su rimtais asmenimis, kurie nežiūrėjo šleivai ar kreivai į mane kaip kuriose kitokio pobūdžio renginiuose ar parodose.
„MugIT“ konferencija/susibūrimas buvo išties vertas dėmesio, kas mėgsta žaidimus, IT naujienas ar tiesiog nori gerai praleisti laiką su maloniais bendraminčiais. Jeigu ateityje vyks panašaus tipo renginiai games.lt su malonumu praneš apie juos ir pasiūlys dalyvaut, o dalyvaut verta, netgi labai…