Monopolis – Stalo žaidimas, kuriame žaidimas prasideda nuo langelio EIK, žaidėjai mesdami kauliukus perkelia savo figurėlę per tiek langelių kiek išmetė. Jei žaidėjas atsistoja ant laukelio, kuriame yra niekeno nuosavybė, jis gali iš banko ją nusipirkti. Jei žaidėjas atsistoja ant nuosavybės kuri jau yra nupirkta, jis turi mokėti nuomos mokestį, dažniausiai žaidimo pradžioje jis būna nedidelis. Atsistojus ant laukelio Eik į kalėjimą, atsirandi kalėjime, iš kurio galima išeiti sumokėjus, gaudamas išleidimo iš kalėjimo kortelę arba per tris ėjimus išmesdamas tuos pačius skaičius. Jei turi visas(pvz.: Kauno gatves), gali statyti namą, pastačius keturis namus, gali statyti viešbutį, o namai turi būti gražinami į banką. Atsistojęs ant Šanso arba Visuomenės fondo, turi ištraukti viršutinę kortelę, ir vykdyti kas nurodyta. Perskaitę ir įvykdę kas nurodyta kortelė turi padėta į kaladės galą. Bankrutuojama kai žaidėjas nebeturi pinigų, nebeturi ką parduoti, tada žaidėjas pralaimėja ir bankrutuoja. Laimi žaidėjas sukaupęs/turintis daugiausiai pinigų ir nuosavybės.

Pardavimai ir istorija

„Monopolis“ sukurtas 1933m., JAV. Nuo to laiko parduota daugiau nei 250 mln. Monopolį manoma sužaidė daugiau nei 750 mln. žmonių„Monopolis“ jau yra tapęs stalo žaidimų legenda, tais metais jis nesunkiai šį vardą gavo. Kiti galvoja, kodėl Monopolis toks populiarus? Ogi, todėl, nes žmonėms patinka pinigai, juos skaičiuoti, leisti, turėti…

Nors Monopolis jau nėra toks populiarus, kaip anksčiau, kadangi nauji stalo žaidimai jį lenkia, tikrai neverta jo išmesti, kai neturi ką veikti, gali jį pažaisti su gerų draugų kompanija arba galiausiai su tėvais ar giminaičiais. Visgi, Monopolį gali žaisti visi, nesvarbu ar žmogus yra senas, vistiek jį gali žaisti.