Oginskio dvaras vakare virstantis vakarėlių vieta, Kaišiadoriai su sraigtasparnių leidimuisi pritaikytomis aikštelėmis, Kauno pilies ir Kario statulos ansamblis – visa tai moksleiviai per savaitę pastatė virtualaus „Minecraft“ konkurso metu, kuris vyko trijose Baltijos valstybėse. Trečius metus vykusiame konkurse dalyvavo daugiau nei 1300 vaikų, iš jų net 550 atstovavo Lietuvą.

Visų pateiktų darbų vertinimas vyko tarptautinės iniciatyvos „Programavimo valanda“ (Hour of code) metu, o laimėtojai buvo išrinkti gruodžio 14 dieną. Tarp trijų Baltijos valstybių nugalėtojais tapo komanda iš Estijos Öökullid. Tuo tarpu geriausiomis Lietuvoje trijose amžiaus kategorijose buvo pripažintos komandos „Marius Jarušaitis“, „Agurkėliai“ ir „EaseOut“. Geriausiu video buvo pripažintas komandos „Sea Dogs“ kūrinys.

2018-ujų „Minecraft“ konkurso tema buvo „Kai praeitis susitinka su ateitimi“. Konkurso metu vaikai buvo kviečiami atkurti pasirinktus kultūros paveldo objektus kompiuteriniame žaidime. Pagrindinė sąlyga buvo kuo geriau išnaudoti „Minecraft“ teikiamas galimybes, pasitelkti kūrybą ir reikšmingus šaliai istorijos ar kultūros momentus.

Marius Jarušaitis, nugalėjęs 7-11 m. amžiaus grupėje, „Minecraft“ aplinkoje atkūrė Kauno pilį ir Laisvės karį, tuo būdu sujungdamas praeitį (pilis pastatyta 14 amžiuje) su dabartimi (statula iškilo 2018 m.). Kaip sako autorius – šie du objektai tarsi žiūri vienas į kitą ir mena tautos vienybę ir stiprybę.

12-14 m. amžiaus grupėje prizinę vietą užėmė komanda „Agurkėliai“. Jų darbas stipriai konkuravo su Pasvalio kultūros namais, tačiau „Agurkėlių“ naujai įsivaizduotas miestas su išsaugotu istoriniu vandens bokštu ir vieta sraigtasparniams buvo įvertintas kaip geriausiai atspindintis praeities ir ateities temą.

15-18 m. grupėje buvo atsiųsta nemažai puikių darbų, tačiau Oginskio dvaro autorius „EaseOut“ sužavėjo komisiją pastato detalumu ir pasiūlyta nauja idėja kaip dar galima būtų į muziejinę vietą pritraukti lankytojų.

Tarp trijų Baltijos valstybių techniškiausias ir kompleksiškiausias pripažintas estų komandos Öökullid statinys ir ji tapo Baltijos šalių nugalėtoja. Ši komanda laimėjo ir praėjusiais metais skelbtame konkurse.