Visos didžiausios Lietuvos telekomunikacijų bendrovės, tai yra Omnitel, Bitė Lietuva ir Tele2, pradėjo skelbti savo pirmojo pusmečio finansinius rezultatus. Mus domina – kas uždirbo daugiausiai iš šios trijulės, taip pat kaip sekėsi ir kitoms dvejoms bendrovėms?

Omnitel ir Tele2 pernai susipešė dėl to, kuri kompanija turi daugiau klientų. Visgi atrodo, kad tai yra Tele2, tačiau toks skaičius nereiškia, kad kompanija uždirba daugiausiai. Lyderis yra Omnitel ir jis nepralenkiamas. Per pirmąjį šių metų pusmetį kompanijos pajamos siekė 493,6 mln. litų, o pelnas – 177 mln. Lt. Nors pajamos padidėjo net 14 procentų, tačiau dėl rinkos veiksnių pelnas išliko toks pat, kaip ir prieš metus. Kompanija džiaugiasi, kad pajamos didėjo dėl didėjančio SMS išsiuntimo skaičiaus bei daugėjančių mobilioji interneto vartotojų. Nors Tele2 ir turi daugiausiai vartotojų, tačiau tai neleido kompanijai pasivyti Omnitel – pajamos siekė 272,4 milijonus litų, o pelnas – 89,36 milijonus litų. Trečioje vietoje liko ir pagal vartotojų skaičių trečia esanti Bitė Lietuva, kurios pajamos siekė 355 milijonus litų, pelnas – 83,6 mln. litų. Nors pajamos ir didesnės nei konkurento Tele2, tačiau pelnas mažesnis.

Tad galime konstatuoti. Omnitel vis dar išlieka didžiausias mobiliojo ryšio tiekėjas, kuris turi daugiausiai abonentų savo „sąskaitoje“. Jie, beje, ir daugiausiai išleidžia tokioms papildomoms paslaugoms kaip mobilusis internetas ar MMS. Antroje vietoje liko sparčiausiai auganti Tele2, tačiau ją pagal pelną Omnitel lenkia du kartus. Trečioje vietoje liko Bitė Lietuva, kuri gauną panašų pelną kaip ir Tele2.