Rašytojas Tom‘as Clancy, kuriam šlovę pelnę pirmoji jo knyga „The Hunt for Red October“ („Raudonojo Spalio medžioklė“, leidykla „VAGA“, 2003 m.) būdamas 66 metų amžiaus mirė Baltimorėje esančioje ligoninėje. Apie tai pranešė rašytojo artimieji.

Tom‘as Clancy gimė 1947 metų balandžio 12 dieną Baltimorėje, Merilende. Prieš pradėdamas rašyti jis dirbo gyvybės draudimo agentūroje. 1984 metais pasirodęs debiutinis romanas „The Hunt for Red October“ apie lietuvių kilmės kapitoną, pavogusį naujausią sovietų povandeninį laivą, tapo bestseleriu ir atnešė rašytojui pasaulinę šlovę. Iš viso jo kūrybą sudaro 28 knygos, įskaitant ir tik gruodžio mėnesį pasirodisiantį naujausią romaną „Command Authority“. Be to, buvo išleista daugybė kitų rašytojų knygų, pažymėtų Tom’o Clancy vardu.

Tačiau Tom‘as Clancy pasižymėjo ne tik kaip knygų autorius. Kelios jo knygos buvo perkeltos į didijį ekraną (naujausias filmas „Jack Ryan: Shadow One“ pasirodys šių metų pabaigoje). O taip pat jis buvo žaidimų studijos „Red Storm Entertainment“ įkūrėjas. Ši studiją ilgą laiką kūrė „Rainbow Six“ ir „Ghost Recon“ žaidimus. Taip pat verta paminėti ir labai populiarią veiksmo žaidimų seriją „Splinter Cell“, pažymėtą šio autoriaus vardu.

Reiškiame užuojautą rašytojo artimiesiems.