„Xbox 360“ žaidimų kompiuteris išleistas praėjus vos keturiems metams po jo pirmtako „Xbox“ pasirodymo. Nepaisant to, „Microsoft“ tikisi, jog X360 gyvavimo ciklas bus gerokai ilgesnis ir priartės prie konsolių rinkai būdingų standartų.

Tradiciškai žaidimų kompiuterius gamintojai planuoja maždaug penkių metų ciklui. Per tiek laiko modernios technologijos pasensta, na o žaidimams prireikia esminių pokyčių techninėje bazėje. Visgi „Nintendo Wii“ sėkmė rodo, kad aukščiausio lygio grafika siekiant pirkėjų dėmesio nėra svarbiausias dalykas. Nors „Wii“ nesugeba net rodyti DVD filmų, ji vis tiek velniškai perkama, na o tai gali paskatinti (manau – jau ne kartą ir privertė) „Microsoft“ ir „Sony“ perplanuoti savo strateginius ėjimus. Jei bus pasekta „Nintendo“ pavyzdžiu, kita „Playstation“ ir „Xbox“ karta, tikėtina, nebus žymiai techniškai tobulesnė, bet bandys tapti artimesne pirkėjui, linksmesne.

„Microsoft“ atstovo teigimu, „Xbox 360“ buvo pristatyta praėjus tik keturiems metams po „Xbox“ dėl strateginių priežasčių. Tačiau pačiai X360 trumpo gyvavimo neprognozuojama – kompanija tikisi, jog ši konsolė parduotuvėse išgyvens gerokai ilgiau, nei jos pirmtakė.

„Xbox 360“ pasirodė prekyboje 2005 metų lapkričio mėnesį, tad jei tikėtis penkių metų gyvavimo ciklo, naujos versijos reiktų laukti jau 2010 metais. Tai reiškia, kad „Microsoft“ esminius sprendimus dėl būsimos konsolės teks daryti, tikėtina, jau šiais metais. Nors iš kitos pusės, žinoma, bendrovės atstovų kalbos apie ilgą X360 gyvavimą gali reikšti ir tai, jog žvelgiama toliau nei į 2010 metus.

Prieš pristatant „Playstation 3“ tuometinis „Sony Computer Entertainment“ vadovas Ken Kutaragi teigė, jog planuojamas PS3 gyvavimo laikas – dešimt metų. Drąsūs planai, oi drąsūs…