Skambiais pareiškimais pastaruoju metu pasižymintis „Microsoft“ vadovas Steve Balmer spaudos konferencijoje Tokijuje pakomentavo „Google“ kuriamą „Android“ operacinę sistemą mobiliems telefonams.

Kritikos nepagailėta – „Android“ operacinę „Microsoft“ vadovas pavadino tik tuščių pranešimu spaudai. Taip pat jis pasveikino „Google“ žengiant į „Microsoft“ pasaulį, šiuo atveju galvoje turbūt turėdamas mobiliųjų telefonų rinką apskritai.

Nors kritika ir tiesmuka, tiesos yra – „Android“ operacinė kol kas tikrai egzistuoja tik popieriuje, tuo tarpu „Microsoft“ turi milijonus jos operacinių sistemų mobiliems telefonams vartotojų visame pasaulyje. Steve Balmer teigimu, lyginti „Android“ su „Windows Mobile“ kol kas neįmanoma, nes viena iš OS yra tiesiog popierinė. Be to, anot jo, grėsmės iš „Google“ pusės „Microsoft“ nejaučia, nors ir stebi kompaniją „kaip sakalas“.

Prieš kelias dienas kritikos žodžiai „Android“ atžvilgiu liejos ir iš „Symbian“ kūrėjų vadovo Nigel Cliffrod lūpų. Beje – tame pačiame Tokijuje. Anot jo, „Android“ yra viso labo dar viena „Linux“ versija mobiliesiems. Na o jos, panašu, greičiau dauginasi nei plinta tarp vartotojų.

Kaip pastebi daugelis analitikų, ką „Android“ operacinė gali parodys tik laikas, bet tai, jog būsimi konkurentai labai sujudo greičiausiai rodo, kad „Google“ su jų milžiniškais finansiniais resursais prisibijoma.

Beje, dėl S. Balmer pastarojo meto skambių pareiškimų… Tarkime neseniai jis savo santykius su „Microsoft“ įkūrėju Bilu Geitsu pavadino ilgaamže santuoka, davusia daug daug vaikų. Skambu. Suprantama, bet tikrai skambu.