Kompanija „Microsoft“ nusipirko „Minecraft“ kūrėjus „Mojang“. Stokholme įsikūrusi studija taps „Microsoft Studios“ dalimi. Sandėrio vertė – 2,5 mlrd. dolerių. Jis bus galutinai baigtas šių metų pabaigoje.

Pasirodęs 2009-aisiais, „Minecraft“ sulaukė fenomenalios komercinės sėkmės. Tai perkamiausias asmeniniams kompiuteriams skirtas žaidimas bei vienas perkamiausių „Xbox 360″, „PlayStation 3″, „iOS“ ir „Android“ žaidimų. „Minecraft“ pardavimai šių metų pradžioje siekė beveik 54 mln. vienetų. Šiuo skaičiumi jis nusileidžia tik „Wii Sports“ (82,54 mln. vnt.) ir „Tetris“ (495 mln. vnt.). Vien per praėjusius metus „Mojang“ gavo 326 mln. dol. pajamų, iš kurių beveik 128 mln. dol. liko kaip pelnas. Neseniai pasirodė „Xbox One“ ir „PlayStation 4″ skirtos „Minecraft“ versijos. „Warner Bros.“ kuria filmą.

Pirmieji gandai apie galimą „Mojang“ pirkimą pasklido praėjusį antradienį, kai apie tai pranešė su juo susiję „The Wall Street Journal“ šaltiniai. Anot jų, tuo metu buvo kalbama apie 2 mlrd. dolerių vertės susitarimą. Penktadienį naujienų agentūros „Reuters“ šaltiniai patvirtino informaciją ir patikslino, kad šiuo metu kalba eina ne apie 2, o apie pustrečio milijardo dolerių. Tiek „The Wall Street Journal“, tiek „Reuters“ teigė, kad apie įsigijimą bus pranešta pirmadienį.

Nupirkta už 2,5 mlrd. dolerių, „Mojang“ tapo brangiausia studija istorijoje. Palyginimui, „Capcom“ rinkos kapitalizacija rugpjūčio pabaigoje siekė 1,06 mlrd. dol., „Koei Tecmo“ – 1,3 mlrd. dol., „Ubisoft“ – 1,35 mlrd. dol., „Take-Two Interactive“ – 1,87 mlrd. dol., „Zynga“ – 2,59 mlrd. dol., „Square-Enix“ – 2,65 mlrd. dolerių. Tiesa, lyginant būtina atsižvelgti į tai, jog rinkos kapitalizacija neišreiškia tikrosios kompanijos vertės. Tai visų jos akcijų vertė, kurį gerokai padidėtų, jei kas nors bandytų ar bent užsimintų norįs supirkti jas visas.

„Mojang“ puslapyje rašoma, kad bus ir toliau kuriamos, parduodamos bei palaikomos visos „Minecraft“ versijos: AK, „Xbox 360″, „Xbox One“, „PS3″, „PS4″, „Vita“, „iOS“, „Android“. Spėjama, kad studijoje liks dirbti didžioji dalis (jei ne visi) joje dirbę žmonės. Tiksliai žinoma, kad iš jos pasitrauks visi trys įkūrėjai: Markus Persson, Jakob Porser ir Carl Manneh. Kitų „Mojang“ projektų, tokių kaip strateginio kortų žaidimo „Scrolls“, ateitis neaiški.

Užbaigęs visus formalumus, postą paliekantis „Mojang“ vadovas Markus Persson tikina dirbsiąs prie „nedidelių imternetinių eksperimentų“. Jam priklausė didžioji dalis studijos akcijų.