Rinkos tyrimų bendrovės „iSuppli“ duomenimis, gali būti, kad priešingai nei įprasta „Microsoft“ šiuo metu ne tik neparduoda savo „Xbox 360“ konsolės į nuostolį, bet ir iš jos uždirba.

Žaidimų kompiuterių pasaulyje įprasta, jog pačios konsolės parduodamos nuostolingai, na o vėliau atsiimama parduodant žaidimus. Tačiau naujausio „iSuppli“ tyrimo duomenimis „Xbox 360″su 20 GB kietuoju disku dalys bei surinkimas kainuoja apie 323,3 JAV dolerius, tuo tarpu parduotuvėse už ją prašoma 399 dolerių. Taigi, gali būti, kad nuo kiekvienos parduotos konsolės „Microsoft“ uždirba 75,7$, kas bendroje sumoje yra nemaži pinigai. Žinoma, dalis jų dar tenka kaip pelnas mažmenininkams, tarpininkams…

Prieš metus tokio pat tyrimo metu gauta suma buvo gerokai didesnė – 525 JAV doleriai, taigi, tuomet „Xbox 360“ pardavimai tikrai buvo nuostolingi. Tačiau dabar panašu kad „Microsoft“ kažkokiu stebuklingu būdu sugebėjo sumažinti konsolės gamybos kaštus net 38,5 procento ir net gauti iš jos pelną.

Papildomos pajamos veikiausiai bus naudingos ne tik Geitsui – gali būti, jog jos bus nukreiptos naujų žaidimų ir konsolės priedų kūrimui ar subsidijavimui.

„Playstation 3“ stovykloje, anot „iSuppli“, situacija visiškai kitokia. „Sony“ nuo kiekvienos parduotos PS3 priklausomai nuo konfiguracijos praranda 241 arba 306 JAV dolerius. Net jei jiems taip pat sėkmingai kaip „Microsoft“ per metus pavyktų sumažinti gamybos kaštus beveik 40%, ypatingų pajamų PS3 pardavimai vis tiek neatneštų.

Štai tokios tokelės. Na o štai taip atrodo „iSuppli“ parengta lentelė su žaidimų kompiuterių dalių kainomis.