„Samba“ programos kūrėjai gavo legalų priėjimą ir pilną teisę naudoti 20 Microsoft’o kurtų tinklo protokolų. Sutartis pasirašyta šių metų gruodžio 20 dieną.

Nežinantiems „Samba“ tai programų paketas turintis padėti
Linux ir Windows kompiuteriams geriau ir paprasčiau bendrauti vietiniame tinkle. Tarkim „permesti“ bylas iš vieno kompiuterio į kitą arba visiems bendrai naudoti vieną spaudintuvą ir panašiai. „Samba“ pradėta kuri dar 1992 metais, bet „Microsoft“ kaip tik galėjo „kaišiojo pagalius į ratus“ „Samba“ programoms taip užsitikrindama, kad mišrūs tinklai kur dalis kompiuterių su Windows, o dalis su Linux neegzistuos ir tie kas ims nors vieną PC su „windows“ tures tokius imti visus. Bet per tiek metų „Samba“ sugebėjo tapti stipri ir patikima, nepaisant visiško nenoro draugauti iš Microsoft pusės.

Na ir dabar Microsoft tai padarė ne savo noru, o dėl to, kad Europos sąjuga ją privertė tą padaryti ir dar skyrė daugiau nei pusės milijanrdo dolerių baudą. Nes ES priėme srendimą, kad toks ankstesnis MS elgesys kenkia visiems vartotojams ir yra skatinantis MS monopolį.

„Samba“ puslapis:
http://us3.samba.org/samba/