Vartotojai jau gali nemokamai parsisiųsti dvi naujas „Microsoft“ programas. Kompiuterio apsaugą nuo šnipinėjančios programinės įrangos sustiprins „Windows Defender“. O filmų peržiūrai ir muzikos klausymui išleista nauja populiariausio pasaulyje daugialypės terpės grotuvo „Windows Media Player“ versija. Planuojama, kad per keletą artimiausių savaičių šias programas įsidiegs dešimtys milijonų vartotojų visame pasaulyje.

„Tyrimai rodo, kad šnipinėjančios programos lemia apie pusę visų užfiksuotų kompiuterio „pakibimų“ ir apie 20 proc. skambučių į techninės pagalbos centrus. Todėl, siekdama toliau stiprinti vartotojų saugumą, „Microsoft“ nusprendė juos nemokamai aprūpinti specialia su šiomis problemomis kovojančia programa“, – sako „Microsoft Lietuva“ Windows produktų grupės vadovas Aleksandras Golod.

„Windows Defender“ padės vartotojams apsisaugoti nuo kenksmingų ir kitų nepageidaujamų programų, trikdančių sklandų darbą kompiuteriu bei mažinančių produktyvumą. Ji leis išvengti įkyriai „iššokančių“ (ang. – pop-up) langų, kompiuterio veikimo sutrikimų bei saugumo grėsmių, kurias sukelia šnipinėjančios programos. Tuo pačiu „Windows Defender“ užkirs kelią asmeninių duomenų, pavyzdžiui slaptažodžių, vagystėms.

Bandomoji „Windows Defender“ versija per tris testavimo mėnesius aptiko ir nukenksmino daugiau nei 22 mln. šnipinėjančių ar kitų nepageidaujamų programų. Anksčiau ši programa buvo žinoma „Windows Antispyware“ vardu.

„Microsoft“ taip pat išleido naują daugialypės terpės grotuvo „Windows Media Player“ versiją „Windows Media Player 11“. Joje patobulinta paieška, garso ir vaizdo įrašų organizavimas, pagerintas suderinamumas su nešiojamais grotuvais. Nuo ankstesnių versijų grotuvas skirsis ir patrauklesniu dizainu bei patogesniu valdymu.

Su naujuoju „Windows Media Player 11“ yra suderinta daugiau kaip 200 įvairių nešiojamų ir stacionarių įrenginių ir apie 250 internetinio radijo ir televizijos stočių. Be to, jame įdiegta skaitmeninė muzikos paieškos sistema MTV URGE, per kurią vartotojai galės pasiekti daugiau nei 2 mln. muzikos įrašų katalogą.

Programas parsisiųsti galima iš oficialios „Microsoft“ svetainės be jokio užmokesčio. Nemokami bus ir visi jų atnaujinimai. Planuojama, kad per kelias ateinančias savaites vien „Windows Defender“ parsisiųs ir savo kompiuteriuose įsidiegs daugiau nei 28 mln. kompiuterių vartotojų visame pasaulyje.