Praėjus dviem savaitėms po „Internet Explorer 9“ galutinės versijos pasirodymo, per 100 Lietuvos populiariausių portalų sėkmingai veikia naujojoje naršyklėje, o daugiau nei 20 portalų pilnai išnaudoja „Internet Explorer 9” naująjį funkcionalumą. Vartotojams suteikiama galimybė greičiau ir patogiau pasiekti portaluose skelbiamą informaciją, tad naujoves pasiūliusieji interneto tinklalapiai tikisi didesnio lankytojų srauto. Aktyviausiai „Internet Explorer 9“ funkcionalumą išnaudoja lietuviški naujienų tinklalapiai, skelbimų svetainės ir elektroninės bankininkystės portalai. 

Daugiau nei 20 lietuviškų portalų, kuriuos kasdien lanko 90 proc. Lietuvos interneto naršytojų, jau susikūrė ir originalius „JumpList“ meniu. „JumpList“ meniu funkcija vartotojams leidžia net neatidarius naršyklės lango vienu paspaudimu pasiekti reikalingas tinklalapio sritis, tokias kaip el. pašto tikrinimas, naujienų sąrašą ar registracijos formą. Pavyzdžiui, lankytojas gali pasinaudoti „JumpList“ funkcija, kurią turi skelbimų portalas, ir vienu paspaudimu nueiti į skelbimo patalpinimo formą, patikrinti jį dominantį skelbimą ar greičiau pasiekti reikalingą informaciją.

Kita patogi funkcija – su „Internet Explorer 9″ tinklalapius galima „prisegti“ (angl. pin) į „Windows 7″ užduočių juostą, o norint juos vėliau pasiekti jau nebereikia atidarinėti naršyklės. Prisitaikymui prie šios funkcijos tinklalapiai turi sukurti tik tinkamą ir patrauklų portalo logotipą, kuris būna matomas „Windows“ užduočių juostoje. Taip pat tinklalapiai gali naudoti savo grafinius elementus, kurie iš karto matosi atidarius tinklalapį iš užduočių juostos. Dėl šios funkcijos tinklalapiai tapo panašūs į kompiuteryje veikiančias programėles, o portalai pritraukia daugiau lankytojų ir didina jų lojalumą.

„Be jokios abejonės „Internet Explorer 9″ yra sėkmingiausia ir daugiausiai parsisiuntimų po pasirodymo sulaukusi „Microsoft“ naršyklės versija. Manome, kad tokį jos populiarumą visų pirma lėmė vartotojams suteiktos funkcijos ir privalumai, o portalai gavo galimybę padidinti nuolatinių lankytojų srautą“, – teigė „Windows“ produktų grupės vadovas Baltijos šalims Aleksandras Golod.

Lietuviški portalai skaičiuos augantį lankytojų skaičių

Kai kurie lietuviški portalai dar prieš „Internet Explorer 9″ galutinės versijos pasirodymą priderino savo svetainėms naująsias naršyklės funkcijas. Vienas šių portalų – naujienų svetainė 15min.lt, kurios lankytojai gali naudotis „JumpList“ funkcija. „Savo lankytojams norime sudaryti galimybę naudotis moderniausiais ir patogiausiais interneto naršymo sprendimais. „Internet Explorer 9″ funkcionalumas mums leido dar gražiau pateikti vizualiai turtingą portalo naujienų srautą“, – sakė portalo 15min.lt direktorius Tomas Balžekas.

„JumpList“ funkcija gali naudotis ir naujienų portalo Alfa.lt lankytojai. Pasak Alfa.lt vyriausiosios redaktorės Gabrielės Vasiliauskaitės, su „Internet Explorer 9″ naujienų svetainės tampa tokios pat artimos vartotojams, kaip kompiuteryje jau įdiegtos programėlės. „Tikimės, kad šie privalumai dar padidins lojalių ir dažnai besilankančių lankytojų skaičių“, – sakė G.Vasiliauskaitė.

Skelbimų portalo „Autogidas.lt“ projektų vadovas Lukas Draginas išskyrė smarkiai padidėjusį „Internet Explorer 9″ naršyklės greitį. „Mūsų lankytojai skelbia ir peržiūrinėja itin daug skelbimų, todėl didelė naršyklės sparta yra svarbiausias reikalavimas. Be to, su „JumpList“ galima vienu mygtuko paspaudimu pereiti prie skelbimo įdėjimo ar paieškos, o tai taupo laiką“, – teigė L. Draginas.

Automobilių ir lenktynių gerbėjus buriantis tinklalapis Gazas.lt taip pat turi originalų „JumpList“ meniu. „Šis meniu lankytojams palengvina navigaciją po įvairias kategorijas – vieno mygtuko paspaudimu gali „šokinėti“ tarp autosporto, autorinkos ir pasaulinių auto naujienų“, – sakė Gazas.lt projekto vadovas Tomas Digaitis.

Netrukus savo lankytojams „Internet Explorer 9″ funkcijas pasiūlys „Danske“ banko tinklalapis. „Galimybė „įkelti“ tinklalapį į užduočių juostą pagreitins klientų kelią iki e-banko. Kitos naršyklės funkcijos, pavyzdžiui
„JumpList“, padės mūsų klientams greičiau pasiekti elektroninės bankininkystės įrankius ar sekti finansų naujienas“, – teigė „Danske“ banko Verslo plėtros tarnybos direktorius Norbertas Žioba. „Danske“ banko atstovas išskyrė ir aukštus „Internet Explorer 9″ saugumo standartus – naršyklės turimi įrankiai geriausiai apsaugo nuo socialiai, per draugus platinamų virusų ar kenkėjiškų programų, galinčių padėti piktavaliams neteisėtai pasinaudoti vartotojų asmenine informacija.

Tobulės ir tinklalapių išvaizda

Be naudingų funkcijų „Internet Explorer 9″ tinklalapių kūrėjams leidžia išnaudoti šiandieninių kompiuterių spartą ir techninę įrangą. „Internet Explorer 9″ yra vienintelė naršyklė, kuri pilnai palaiko techninės įrangos spartinimą HTML5 standartui bei išnaudoja grafinio procesoriaus (GPU) pajėgumus. „Šios galimybės atriša rankas tinklalapių dizaineriams, kurie jau kuria labai originalius tinklalapius, kartais net nepanašius į mums įprastas interneto svetaines. Su „Internet Explorer 9″ mūsų laukia pasikeitęs ir išties gražesnis žiniatinklis“, – sakė „Microsoft“ atstovas A. Golod.

Prie „Internet Explorer 9″ naršyklės pritaikytuose tinklalapiuose galima išnaudoti HTML5 suderinamumą, arba naudojant įskiepius, pavyzdžiui „Adobe Flash Player“ ar „Microsoft Silverlight“, pasitelkti techninės įrangos spartinimo privalumus. „Internet Explorer 9″ palaiko ne tik HTML5, bet ir kitus naujuosius interneto standartus – CSS3 ir ECMAScript5.

Parsisiuntimų rekordai fiksuojami nuo beta versijos

Visi interneto vartotojai galėjo susipažinti su „Internet Explorer 9″ naršykle, kai praėjusių metų rugsėjį pasirodė bandomoji – beta – naršyklės versija. Iki galutinės naršyklės versijos pasirodymo kovo 14 dieną, beta versija buvo parsisiųsta daugiau nei 40 mln. kartų ir tapo visų laikų populiariausia „Microsoft“ naršyklės bandomąja versija.

Per pirmąsias dvi dienas nuo pasirodymo „Internet Explorer 9″ galutinę versiją parsiuntė daugiau nei 2 milijonai interneto naršytojų. Domėjimasis naująja naršykle buvo dvigubai aktyvesnis, nei pasirodžius beta versijai.

Pasauliniai portalai pritaikė ir išvaizdą, ir funkcijas

„Internet Explorer 9″ originalias funkcijas, pavyzdžiui „JumpList“, savo lankytojams pasiūlė ir populiariausi pasaulio tinklalapiai – socialiniai tinklai „Facebook“, „Twitter“, „LinkedIN“, tinklaraščių platforma „WordPress“, aukcionų portalas „eBay“, naujienų portalas CNN, „Wall Street Journal“, kino ir televizijos informacijos bazė IMDB ir kiti. Kai kurios bendrovės, pavyzdžiui BMW, „Red Bull“ ar „Top Gear“, išnaudojo „Internet Explorer 9″ suteikiamas vaizdines galimybes ir sukūrė tinklalapius, paremtus HTML5 technologijomis.

„Internet Explorer 9″ naršyklės galutinę versiją galima parsisiųsti iš tinklalapio. Naujienų apie „Internet Explorer“ naršyklės kūrimą ieškokite tinklaraštyje arba „Twitter“ paskyroje twitter.com/IE.