Didžiausias Lietuvoje mažmeninės prekybos bendrovė Maxima žengia į naują rinką. Kompaniją pristato naujus Optima Linija centrinius procesorius. Pažiūrėkime detaliau, ką gali pirmieji Lietuvoje suprojektuoti centriniai procesoriai.

Techninės specifikaacijos išlieka labai miglotos. Kiek branduolių procesorius turės nėra žinoma, tačiau kompanija jau spėjo paneigti skeptikų laidomus gandus, kad jų išvis nebus. Tai leidžia daryti prielaidą, kad jie turės ir kažkokį darbinį dažnį.Kūrėjų teigimų procesoriai galės ne tik susitvarkyti su Word’u ar Juose yra integruotas Maxima Favorit grafinis posistemis. Jo pakaks darbui su profesionaliomis grafikos apdorojimo programomis, tokiomis kaip Paint. Žaidimai šiai plokštei taip pat bus labai nesunkiai perkandami – galėsime be problemų mėgautis Minesweeper ir Solitaire (žemiausiais nustatymais).

Nors paprastai garso plokštė būna įmontuota pagrindinėje prokštėje, modernūs centriniai procesoriai iš jos perima vis daugiau funkcijų. Naujasis procesorius turi integruotą garso posistemį, pasiskolintą iš Nokia 3220 telefono. Ji pasižymi polifoninių melodijų palaikymu.

Dėl aukštų metalų kainų buvo atsisakyta matalinių aušintuvų. Jie bus pakeisti plastmasiniais analogais. Nerekomenduojama laikyti procesorių apkrautų ilgiau nei tris minutes, nes tada ta plastmasė gali lydytis. Jis tvirtinamas vinimis todėl tiks prie bet kokios pagrindinės plokštės ir dėl to gali būti panaudotas kitame kompiuteryje. Panaši situacija yra ir su termopastomis. Jos pakeistos Nutella šokoladiniu svestu, kuris pakankamai gerai gali pakeist termopastą.

Teigiama, kad Optima Linija procesoriai bus gaminami Lenkijos užkampyje statomoje naujojoje gamykloje. Maxima savo procesoriams suteikia 14 dienų garantiją. Numatoma centrinių procesorių kaina 49,99Lt. Kasoje pateikus Ačiū kortelę kaina nukrenta iki 39,99Lt.

One.lt, Games.lt