Suomijoje dirbantis žaidimų kūrėjas „Frozenbyte“ paskelbė, kad pirmoji „Trine 2“ žaidimo beta versija Linux operacinei sistemai jau pasiekiama. Ją galima įsigyti adresu http://www.trine2.com/buy/.

„Mes džiaugiamės „atnešdami“ „Trine 2“ į kitas platformas. Žaidimas debiutavo tik prieš 4 mėnesius „Steam“ parduotuvėje, o dabar jau pasiekiamas Linux žaidėjų bendruomenei“ – tarė Lauri Hyvärinen, „Frozenbyte“ direktorius, ir po minutėlės pridūrė: „Mūsų didžiausia motyvacija kuriant Linux versija buvo labiau „nes galima“ bei taip pat įrodyti tiesą, kad visai nesunku išleisti gerą šiuolaikinį žaidimą Linux operacinėje sistemoje. Mes turime kelis vaikinus čia, mūsų ofise, kurie naudoja Linux kaip pagrindinę operacinę sistemą namie, todėl tikime šviesia Linux ateitimi. Linux vartotojai taip pat labai nemažai prisidėjo prie „Humble Bundle“ iniciatyvos sėkmės ir matosi, kad yra tikrai didelė žaidimų bei programinės įrangos rinka Linux operaciniai sistemai, todėl tik mes ir keli žaidimų kūrėjai Linux gali paversti patrauklesne žaidimams. Visgi mes būsime šį kartą realistai. Kadangi specialios reklaminės akcijos neplanuojame, mūsų finansinių rezultatų viltys labai kuklios. Mes būsime visai laimingi, jei pavyks parduoti bent 1000 vienetų šio žaidimo per artimiausias kelias savaites.“

„Trine 2“ – tai pirmasis perkėlimas Linux operacinei sistemai, sukurtas „Frozenbyte“. Jukka Kokkonen, vyriausias programuotojas, apie šį perkėlimą taip pasakė: „Į Linux „Trine 2“ perkėlimas buvo lengvesnis nei mes tikėjomės, nes mes jau turėjome Mac OS X versiją, kuri naudojo OpenGL renderį. Pirminis OpenGL renderinimo perkėlimo truko mažiau nei 2 dienas, po kurių renderis buvo beveik funkcionalus tik su šiek tiek smulkių klaidų. Iš kitos pusės žvelgiant, dėl skirtingų Linux distribucijų šių klaidų sutaisymas buvo sunkesnė užduotis nei iš pradžių atrodė, todėl tikimės, kad Linux vartotojų bendruomenė šiek tiek padės.“

„Trine 2“ Linux versija pasižymi visomis tomis pačiomis savybėmis kaip ir kitos žaidimo versijos. Kai tik žaidimas išeis iš beta fazės, Linux vartotojai galės žaisti kartu su Mac OS X draugais. Populiariausios Linux distribucijos jau palaikomos: Ubuntu 10.10/11.04/11.10, Fedora 16, OpenSUSE 12.1 ir Linux Mint 12. Gali būti, kad žaidimas veiks ir kitose distribucijose, tačiau jose gali tekti įdiegti visas reikalingas programines bibliotekas savarankiškai.

Šiuo metu Linux versiją galima įsigyti tik iš oficialaus žaidimo tinklalapio, tačiau vėliau šiais metais, ji bus pasiekiama ir per „Desura“ bei „Gameolith“ skaitmenines žaidimų parduotuves.