Laikas yra ne tik vyraujanti Lightning Returns: Final Fantasy XIII tema, bet ir labai svarbi žaidimo proceso dalis. Žaidėjai turės įveikti siužetinę kampaniją per septynetą žaidimo dienų. Šį laiką bus galima prailginti iki beveik dviejų savaičių, tačiau kūrėjai vis dar neatskleidžia, kaip tai bus galima padaryti. Žaidimo autoriai teigia, kad žaidžiant pirmą kartą nepakaks laiko pamatyti viskam, ką gali pasiūlyti Lightning Returns: Final Fantasy XIII. Norint patirti viską, teks žaisti antrą ar net trečią kartą ir rinktis dar neišbandytus kelionės maršrutus.

Duodamas interviu PlayStation bendruomenei, žaidimo direktorius Motomu Toriyama prasitarė, kad šią riboto laiko sistemą įkvėpė užpernai pasirodęs Andrew Niccolo režisuotas filmas In Time. Šios juostos herojai gyveno niūriame ateities pasaulyje, kuriame viskas apmokama laiku, įskaitant ir pačią galimybę gyventi.

Tame pačiame interviu Motomu Toriyama bei Lightning Returns: Final Fantasy XIII prodiuseris Yoshinori Kitase atskleidė daugiau informacijos ne tik apie šį žaidimą, bet ir apie šiemet pasirodysiančias restauruotas Final Fantasy X ir X-2 versijas, kurios bus išleistos konsolėms PlayStation 3 bei PlayStation Vita.

Abiems žaidimams bus naudojamos praplėsto turinio International versijos. Kūrėjai aiškino norėję kaip nors išnaudoti PlayStation Vita funkcionalumą, tačiau negalėjo patvirtinti, ar Vita versija turės kokių nors išskirtinių savybių. Intensyviausi darbai prie Final Fantasy X/X-2 HD vyko pernai.

Grįžtant prie Lightning Returns: Final Fantasy XIII, muziką žaidimui parašė tie patys kompozitoriai, kurie sukomponavo saldžiąsias Final Fantasy XIII melodijas. Kautynių sistema bus dar greitesnė ir dar labiau orientuota į veiksmą. Kūrėjai tikina suprantantys, jog laiko limitas žaidėjams sukels šiek tiek streso, bet tai, anot jų, vers labiau stengtis ir geriau apgalvoti savo veiksmus. Kai kurie kvestai turės atskirus laiko limtus.

Lightning Returns: Final Fantasy XIII bus paskutinis Final Fantasy XIII tęsinys. Iš Final Fantasy XIII-2 sugrįš personažas vardu Caius Ballad. Toriyama ir Kitase norėtų pagrindinei žaidimo veikėjai panaudoti kostiumus iš ankstesnių Final Fantasy dalių, kaip tai jau buvo padaryta su pagrindinio veikėjo apranga iš Final Fantasy VII, bet sakė kol kas negalintys nieko garantuoti. Interviu pabaigoje abu žaidimo kūrėjai užsiminė, jog Lightning Returns: Final Fantasy XIII turės lengviau įgyjamus trofėjus nei ankstesnėse dalyse.

Lightning  Returns: Final Fantasy XIII yra kuriamas konsolėms PlayStation 3 ir Xbox 360. Žaidimas pasirodys Europoje kitų metų vasarį, o Japonijoje – jau šių metų lapkritį.

Games.lt