Dėl elektroninės prekybos sparčiai augant tarptautinių siuntų skaičiui Lietuvos paštas ragina iš trečiųjų šalių atkeliaujančias siuntas deklaruoti internetu – per Lietuvos pašto internetinį tinklalapį www.lietuvospaštas.lt.

„Pastaruoju metu itin daug siuntų atkeliauja iš trečiųjų šalių, kurias reikia deklaruoti muitinėje. Praėjusių metų duomenimis, net 27 proc. tarptautinių siuntų atkeliauja iš Kinijos. Tai rodo, kad gyventojai vis dažniau įvairių prekių įsigyja užsienio internetinėse parduotuvėse. Vis dėlto nereikėtų pamiršti, kad ne iš Europos Sąjungos atkeliaujančias siuntas reikia deklaruoti muitinei“, – priminė Lietuvos pašto Pašto operacijų tarnybos direktorė Rasa Radzevičienė.

Kad tarptautinės siuntos būtų kuo greičiau deklaruotos muitinėje, Lietuvos paštas ragina gyventojus informaciją apie siuntas teikti Lietuvos pašto internetinėje svetainėje. Pateikus visus reikiamus duomenis internetu, 98 proc. siuntų apdoroti muitinei atiduodamos per 3 val. nuo duomenų gavimo.

Pateikęs duomenis per specialią Lietuvos pašto sistemą, siuntos gavėjas gali stebėti savo siuntos būseną – gavėjas elektroniniu paštu informuojamas apie siuntos pateikimą muitinei ir apie sėkmingą jos deklaravimą.

Norint pateikti muitinei būtinus siuntos dokumentus internetu, Lietuvos pašto interneto svetainėje reikia į siuntų paieškos laukelį įvesti siuntos numerį, ir sistema automatiškai pateiks duomenis apie šią siuntą ir, jei reikės, informuos, kokios papildomos informacijos dar pateikti. Čia pat sistema atvers specialią formą, kurią reikės užpildyti, kad sėkmingai pateiktumėte duomenis siuntos deklaravimui. Pateikus ne visą reikiamą informaciją ar užpildžius ne visus privalomus laukelius, pateikti duomenų sistema neleis. Neturėdamas sistemos prašomų duomenų, siuntos gavėjas tai turi aiškiai įvardinti, siuntos aprašymo laukelyje įrašydamas „Dokumento (-ų) neturiu“.