Vis dažniau ir dažniau Lietuvą pasiekia atgarsiai apie vieną ar kitą Esporto renginį. Jau keli metai galime džiaugtis Lietuvoje vykstančiomis WCG atrankomis, bei vis dažnėjančiais vietinės reikšmės turnyrais.

Žiūrovams to gal ir pakaktų (nes pastarųjų ne taip ir daug), tačiau žaidėjams to akivaizdžiai per mažai, tad lietuviai vis dairosi galimybių žaisti už šalies ribų. Vakarų Europa jau kuris laikas ruošiasi artėjantiems CPL renginiams, tuo tarpu rytai jau pradeda atrankines varžybas į ASUS Autumn Cup finalą.

Ši taurė garsi tuo, jog tai didžiausias renginys rytų Europoje sutraukiantis geriausius žaidėjus iš visos Rytų Europos ir net kai kurių Azijos šalių. Neveltui tarp žaidėjų ši taurė vadinama Rytų CPL’u.

O jau rytoj Baltarusijos sostinėje, Minske prasidės atrankinės varžybos į grandiozinį ASUS Autumn Cup finalą, vyksiantį lapkričio 24-26 dienomis Maskvoje. Apie šį renginį mes prabilome dar ir todėl, kad jame kausis ir lietuvaičių penkiukė – komanda pasivadinusi „Konkurentai“.

Games.lt ir Logitech remiama, sąlyginai jauna (mat susikūrė ne taip senai), bet sudaryta iš jau patyrusių ir Lietuvoje žinomose ekipose žaidusių vaikinukų komanda, jau šį vakarą išvyksta į Minską. O rytoj 8:00 interneto klubuose „Tarantul“ ir „Katana“ pradės pirmąsias kovas.

Maksimalus dalyvaujančių komandų kiekis 32, tačiau spėjama, kad jų bus kiek daugiau. Iš pradžių komandos kausis grupėse, o vėliau geriausios komandos susikaus bo3 (best of 3) lygmenų sistema. Tai gal kiek daugiau laiko užimanti, tačiau neabojotinai viena iš patikimiausių sistemų norint išsiaiškinti stipriausius. Counter–Strike varžybos vyks viename iš šių žemėlapių: de_nuke, de_dust2, de_inferno, de_train, de_cbble.

Jau aiški ir grupė, kurioje kausis lietuvaičiai. Jie pateko į C grupę kurią sudaro:
1. Konkurentai
2. Danila&Co
3. europe
4. 3v

Konkurentai pirmąją savo kovą žais 11:30 val Lietuvos laiku, šią kovą bus galima stebėti ir HLTV. Verta paminėti, kad ten bus žaidžiama ne vien daugelio pamėgtas CS, bet ir WC3, Q3, SC, Fifa, DotA, Q4, todėl šitas renginys turėtų susilaukti nemažo dėmesio iš įvairių žaidimų mėgėjų.

Jei Baltarusijos saugumas nesiims jokių kontrpriemonių, stengsimės palaikyti ryšį su Lietuvos atstovais ir informuoti Games.lt lankytojus apie turnyro eigą. O kol kas, Games.lt kolektyvas linki komandai saugios kelionės, ramaus poilsio ir pačių geriausių rezultatų kovose.

Komandos „konkurentai“ sąstatas: Martynas „hSp“, Arūnas „tx“, Arminas „espy“, Mindaugas „foKas“, Vytautas „rcx“ K


Pirmoji diena

Komanda sėkmingai pasiekė Minską kur jau stotyje juos pasitiko turnyro organizatoriai ir nugabeno į turnyro vietą. Ką bemanytume apie Baltarusiją, komandos nariai liko labai patenkinti turnyro organizatoriais. „Taigi atvykome, viskas puiku. Pasitiko, nusivežė į vietą, ko tik paprašom, viską padaro. Žodžiu organizacija pasakiška, Lietuviai galėtų pasimokyt“ — pasakojo komandos kapitonas Martynas. Vakar (šeštadienį)ryte „Konkurentai“ baigė žaisti grupės kovas. Pirmojoje patyrė pralaimėjimą tačiau atsigriebė sekančiose dviejose. 18:00 valandą lietuvaičiai stojo į kovą pries vienus iš turnyro favoritų, xXx komandą. Pralaimėjimas reikštų kelionę namo pergalė tolimesnį žaidimą. Džiugu pranešti, kad ir ši kova buvo laimėta rezultatais [16:7] de_train ir [16:13] de_inferno. Šios pergalės lėmė tai, kad mūsiškiai liko Minske ir šiendien ryte pradėjo kovas dėl teisės kautis ASUS Autumn Cup finale Maskvoje. Kiek žinome kol kas konkurentai ir toliau skina pergales, tačiau ryšio su komanda kol kas neturime (gal vakarop vėl sulauksime laiškų :)). Komandos atstovai labai džiaugiasi lietuvių palaikymu „Lietuviai mus palaiko „spectator’ių“ didžiausias skaicius koks tik yra buves baltarusijoje mūsų kovas stebi gerokai virš 150 žiūrovų, Baltarusijoje to dar nebuvo“.
Kaip ten bebūtų netrukus lietuviai grįš namo tad jūsų dėmesiui pateiksime išsamų intervių su komandos atstovais ir krūvą nuotraukų iš turnyro.