Balandžio 16 dieną per pietus ištaikingame ir senove tviskančiame „Grotthuss“ viešbutyje Vilniuje įvyko naujo „HTC“ flagmano „One M9“ pristatymas, į kurį buvo sukviesta krūvelė lietuviškų žurnalistų. O telefoną pristatė du HTC atstovai: Vladislav Bercenko (Baltijos šalių vadovas) bei Andrey Stankevych (produktų vadybininkas rytų Europai). 

Teigiama, jog šis naujas produktas, tai 2013-ais metais pasirodžiusio „One M7“ patobulinta versija, kuri turėtų geriau rinkoje konkuruoti su „HTC“ didžiausių konkurentų „Apple“ bei  Samsung“ išmaniaisiais flagmanais. Tiesa, viskas daroma, labai nesiverčiant per galvą, bandant visiems įrodyti, kad tai pats geriausias išmanusis telefonas šiai dienai rinkoje. Vietoj to, kompanijos atstovai užsiminė, kad geriau patys vartotojai tegu sprendžia, ar jiems šis naujas gaminys taps geriausiu.

Greičiausiai „HTC“ didžiausiu savo konkurentu laiko šiuo metu „Samsung“, nebe „Apple“, nes būtent šis vardas daugiausia kartų skambėjo, kalbant apie konkurentus. Kitavertus, nesunku suprasti ir kodėl „Android“ išmaniems įrenginiams šiuo metu priklauso didžiausia rinkos dalis, o „Samsung“ yra laikomas šiuo metu šios rinkos lyderiu. O naujajame „One M9“ „sukasi“ būtent ši operacinė sistema (jei tiksliau – 5.0).

„HTC One M9“ bus net du procesoriai: Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 bei Quad-core 2 GHz Cortex-A57. Kodėl du? Nes tai kaip vienas iš būdų taupyti šiek tiek bateriją! Telefonas visą laiką naudos tik mažiau galios turintį procesorių, o antrasis įsijungs tik tuomet, kai neužteks pirmojo galios.

Kadangi „HTC“ planuoja, kad šis telefonas bus palaikomas bent 3 artimiausius metus, o augantis parsisiunčiamų aplikacijų dydis vis auga, be integruotos 32 GB talpyklos bus galima įsidėti papildomai dar ir „microSD“ kortelę iki 128 GB. Visgi, darbinės atminties išplėtimo galimybių nebus. Teks pasitenkinti 3GB. Kitavertus, ženklų, kad po 3 metų nebebus galima pasileisti naujausių mobilių aplikacijų su tiek atminties, kol kas nėra. Paprastesniuose išmaniuosiuose telefonuose paprastai būna nuo 0,5GB iki 1,5 GB, o būtent į juos orientuojasi dauguma kūrėjų, nes tokie išmanūs įrenginiai daugiau paplitę.

Naujasis „HTC One M9“ turės 5 colių „Gorilla Glass“ ekraną, veikiantį be didelių problemų „Full HD“ geba, kuris turėtų patenkinti turbūt beveik kiekvieno telefono naudotojo poreikius.

Integruota gale 20 megapikselių kamera nors skamba ir įspūdingai, realybėje vis dar tobulintinas dalykas. Per kelias sekundes padaryta pirma nuotrauka, kai teko paturėti šį telefoną savo rankose (ją galite pamatyti šalia, šių eilučių, tiesa, šiek tiek sumažinta) savo kokybe nepaliko didelio įspūdžio. Kitavertus, daugumai gyvenimo atveju tokio rezultato greičiausiai visiškai pakaktų. O jei ir neužtektų galima, paredaguoti vaizdus telefone esančia gana paprasta, bet gana puikiai veikiančia nuotraukų redagavimo programėle su kuria galima kurti ir koliažus.

Telefono priekyje esanti 4 megapikselių kita kamera, turėtų patenkinti visų asmeninukių bei video pokalbių gerbėjų poreikius.

Kadangi „HTC“ pastebėjo, kad daug visur visko fotografuojant ir turint krūvą paskyrų sunku būna paskui surasti savo darbelius, kur išsaugoti, su šiuo telefonu taip pat startuos „Cloud Gallery“ paslauga, kuri bandys šią problemą išspręsti keliais ekrano paspaudimais.

Taip pat buvo pasigirta, kad šis telefonas turi „Dolby“ 5.1 integruotą garso sistemą (aparatišką), kurios užtektų norint šį aparatą naudoti kaip pilnavertį muzikos grotuvą. Visgi, kad ir kokie garsūs ženklai būtų užpildyti, visgi, bent kol kas, atrodo, dar ne laikas, kad taip nutiks. Nors gal ir kokybės atžvilgiu šiek tiek geriau už daugumą konkurentų…

Ar vertas šis naujas flagmanas dėmesio, sunku pasakyti, nes nors viena vertus plonumas, aliuminio korpusas, galia daro įspūdį, bet kitavertus kaina Lietuvoje – ~770-800eur – tikrai sukelia abejonių, nes kažkokių didelių naujovių nepasiūloma, o ir kaina labai artimas „iPhone 6“ 16 GB, kas net pridėjus „HTC One M9“ papildomus duodamus gigabaitus nelabai nusveria sprendimo.

Jei nuspręsite pirki, tuomet turime svabiausią žinią – „HTC One M9“ Lietuvoje oficialiai bus parduodamas jau nuo balandžio 20 dienos.