Lietuvoje mylimiausių telefonų prekės ženklų viršūnėje karaliaujanti „Nokia“ įgauna vis didesnį pagreitį išmaniųjų telefonų segmente – vien nuo vasaros pradžios „Lumia“ modelių pardavimai išaugo dukart. Bendrovės atstovai skaičiuoja, kad lietuviai turi jau daugiau nei 50 tūkst. „Lumia“ telefonų, o kiekvieną savaitę jų parduodama maždaug triskart daugiau nei „iPhone“.

„Nokia“ išmaniųjų telefonų su „Windows Phone“ ekosistema plečiasi ir kiekybiškai, ir kokybiškai. Telefonų gamoje daugėja ne tik aukščiausios klasės flagmanų, bet ir išmaniųjų telefonų, savo kaina prieinamų visiems. Platus pasirinkimo spektras, telefonuose pritaikytos geriausios rinkoje fotografavimo ir filmavimo technologijos, ištobulinta „Windows Phone“ platforma, kuri visuose telefonuose veikia vienodai gerai ir sparčiai, lemia, kad „Lumia“ modeliai atsiriekia vis didesnę rinkos dalį. Skaičiuojame, kad iki metų pabaigos Lietuvoje jau bus apie 100 tūkst. „Nokia Lumia“ vartotojų“, – sakė „Nokia“ pardavimų atstovas Lietuvoje Vytenis Koryzna.

Rinkos tyrimų kompanijos GFK duomenimis, dėl sėkmingai augančių „Nokia Lumia“ pardavimų Lietuvoje, „Windows Phone“ dalis išmaniųjų telefonų segmente nuo šių metų pradžios išaugo dukart – nuo 6 iki 12 procentų.

Tarptautinės rinkos tyrimų bendrovės IDC duomenimis, „Windows Phone“ sparčiai populiarėja ne tik Lietuvoje – ši operacinė sistema jau tapo antra didžiausia išmaniųjų telefonų platforma visoje Rytų ir Centrinėje Europoje: „Windows Phone“ dalis sudaro 6,9 proc., o „iOS“ – 5,8 procento.

Ragina kurti programėles „Windows Phone“

„Windows Phone“ platformai tampant antrąją populiariausia operacine sistema, į ją aktyviau žiūri ir programėlių kūrėjų bendruomenė.

„Auganti „Windows Phone“ naudotojų bazė rodo šios sistemos potencialą. Į tai turėtų atkreipti dėmesį programėlių kūrėjai – juk kol kas „Windows Phone“ programėlių parduotuvėje konkurencija yra palyginti nedidelė, todėl pradėti programuoti geriausia jau dabar – ankstyvieji kūrėjai visada turi didesnius šansus sukurti sėkmės istoriją. Pirmuosius žingsnius programuotojus kviečiame žengti jau kitą savaitę vyksiančiose „AppCamp“ programėlių dirbtuvėse“, – sakė „AppCamp“ vadovas Tomas Martūnas.

Šiemet didžiausiose Baltijos ir Skandinavijos šalyse programavimo dirbtuvėse laukiama daugiau nei 500 dalyvių. Pagrindinis dėmesys ketvirtose „AppCamp“ dirbtuvėse bus skiriamas „Windows Phone“ ir „Windows 8″ sistemoms. Programuotojai bus apdovanoti geriausios „Windows Phone“ aplikacijos ir žaidimo kategorijose, tokiose pačiose kategorijose varžysis ir „Windows 8″ programuotojai.

Lietuvių programuotojai jau pasižymėjo pasauliniu lygiu

Būsimieji „AppCamp 2013″ dalyviai pavyzdį gali imti iš lietuvių programuotojų komandos „SneakyBox“, kuri savo idėjos vystymui „Microsoft“ ir „Nokia“ remiamoje iniciatyvoje „AppCampus.fi“ gavo 20 tūkst. eurų finansavimą. Programuotojai iš Lietuvos sukūrė žaidimą „NeverFuture“, kuriame žaidėjai saugo pasaulį nuo ekologijos katastrofų.

Praėjusių metų programėlių dirbtuvėse „AppCamp“ triumfavo komanda „No Brakes“ su žaidimu „Pocket Sheep“. Žaidimą teigiamai vertina ne tik ekspertai, bet ir vartotojai, kurie jį parsisiuntė jau kelis tūkstančius kartų. „AppCamp 2012″ dirbtuvių metu taip pat sukurtas dar vienas sėkmingas žaidimas – komandos „Tag of Joy“ kūrinys „Monster Buster“.

„Vietos programuotojų sėkmė rodo, kad Lietuvos programuotojų idėjos atitinka aukščiausius pasaulio standartus. Visiems susidomėjusiems programavimu „Windows Phone“ platformai „Microsoft“ suteikia visus reikalingus įrankius, o geriausioms programėlėms skiriamas ir finansavimas. Pradėdami programuoti „Windows Phone“ jau dabar programuotojai įgytų didelį konkurencinį pranašumą“, – sakė „Microsoft Lietuva“ technologijų ekspertas Tautvydas Dagys.

Programėlių dirbtuvės „AppCamp“ vyks rugsėjo 27-29 dienomis Vilniuje. Daugiau informacijos apie renginį galite svetainėje www.appcamp.lt.