Naujieji „Microsoft“ flagmanai „Lumia 950″ ir „950 XL“, turintys naujausią „Windows 10″ operacinę sistemą, jau pasiekė Lietuvą ir prekybos vietose pasirodys šią savaitę. Naujieji išmanieji telefonai pasižymi ne tik moderniausiomis specifikacijomis, bet ir galimybe iš telefono virsti į nedidelį asmeninį kompiuterį.

„Šie „Lumia“ flagmanai turi naujausią „Windows 10″ mobiliesiems įrenginiams pritaikytą operacinę sistemą, kuri leidžia naudotis inovatyvia „Continuum“ funkcija. Pastaroji kartu su „Microsoft Display Dock“ priedu paverčia šiuos išmaniuosius telefonus mini kompiuteriais. Šį mažą priedą prijungus prie televizoriaus ar monitoriaus, klaviatūros ir pelės, naujasis „Lumia“ įrenginys tampa nedideliu asmeniniu kompiuteriu, kuriame pilnavertiškai galima naršyti internete ar dirbti su „Office“ paketo programomis“, – teigia Dalius Nalivaika, „Lumia“ pardavimų vadovas Lietuvoje.

Galingas naujasis flagmanas

5,2 colio „Wide Quad HD“ ekraną turintis išmanusis telefonas „Lumia 950″ pasižymi puikiomis fotografavimo ir filmavimo galimybėmis. Paskutinės kartos „PureView“ vaizdo kamera su 20 megapikselių jutikliais ir galimybe filmuoti 4K raiškos vaizdo klipus leis užfiksuoti norimas akimirkas. Įrenginio spartą užtikrina 3 GB darbinės atminties ir „Qualcomm Snapdragon 808″ 1,8 Ghz šešių branduolių procesorius – todėl telefone be trikdžių veiks net ir sudėtingiausios programėlės ar žaidimai.

Talpi 3000 mAh baterija užtikrins, jog išmaniojo telefono funkcijos ir galimybės bus prieinamos bent vieną dieną be krovimo. Išmanusis telefonas taip pat palaiko „Micro SD“ kortelę, todėl pritrūkus esamos 32 GB vidinės atminties, padidinti talpai galima rinktis kortelę net iki 200 GB.

„Lumia 950″ modelio kaina Lietuvoje siekia 599 eurus. Pirkėjai gali rinktis iš baltos ir juodos spalvų.

Didesnis brolis – „Lumia 950 XL“

Šis naujasis „Microsoft“ flagmanas dalinasi kai kuriomis bendromis specifikacijomis su mažesniu „Lumia 950″ modeliu: 3 GB darbine atmintimi, „Micro SD“ atminties kortele, identiška kamera, „Windows Hello Beta“ naujove. Pastaroji leidžia telefoną atrakinti tik pažvelgus į ekraną, nuskanavus vartotojo akies rainelę. Taip pat abejuose telefonuose įtaisytas USB Type-C lizdas, kuris leidžia nekreipti dėmesio, kuria puse bandome prijungti USB jungtį. Taip pat įgalina greičiau pakrauti bateriją – iki 50 proc. per 30 minučių, naudojant komplektuojamą „Fast Charger“ pakrovėją.

„Lumia 950 XL“ pasižymi didesniu 5,7 colio ekranu, spartesniu „Qualcomm Snapdragon 810″ 2 Ghz aštuonių branduolių procesoriumi, talpesne 3340 mAh baterija, todėl pats įrenginys yra sunkesnis 15 gramų už mažesnį „950″ modelį (165 gramai).

„Lumia 950 XL“ kaina Lietuvoje siekia 699 eurus. Pirkėjai gali rinktis iš baltos ir juodos spalvų.

Kartu su telefonais pirkėjai gali įsigyti ir „Microsoft Display Dock“ priedą, leidžiantį naudotis „Continuum“ funkcija ir paversti telefoną nedideliu asmeniniu kompiuteriu. Ribotą laiką naujųjų flagmanų savininkai Lietuvoje naująjį priedą gaus dovanų arba už simbolinę kainą. Įprasta jo kaina sieks 109 Eur.

Pirmieji išmanieji telefonai su „Windows 10″

Naujieji telefonai – pirmieji rinkoje, kuriuose veikia galutinė „Windows 10″ versija, pritaikyta būtent mobiliesiems įrenginiams. Be jau minėtų „Continuum“, „Windows Hello Beta“ funkcijų, naujieji „Windows“ turi dar geriau integruotas „Office“ paketo programėles, kurios leidžia pilnavertiškai darbuotis su dokumentais, net neturinti prieigos prie kompiuterio ar didesnio ekrano. Taip pat, prijungus naująsias „Lumia“ prie „Microsoft Display Dock“, bus galima naudotis „Office“ programėlėmis, „Edge“ naršykle lyg įprastame kompiuteryje.

Be to, „OneDrive“ užtikrina, kad telefonu darytas nuotraukas, vaizdo klipus ar reikalingus dokumentus vartotojai turės ne tik telefone, bet ir visuose savo „Windows“ įrenginiuose.