Mobiliųjų telefonų pasaulis gyvena savo aukso amžių – dar niekuomet jiems skirtų paslaugų nebuvo tiek daug. Panašu, kad pelną neša viskas, kas su mobiliaisiais susiję. Štai bendrovės „MultiMedia Intelligence“ duomenimis, laukimo melodijų, lietuviškai dar vadinamų pyptonais (pagal vieno iš operatorių paslaugą), rinka taip pat sparčiai auga.

Prognozuojama, kad iki 2012 metų pasaulinės pyptonų rinkos vertė pasieks 4,7 mlrd. JAV dolerių. Tuo pat metu visų papildomų paslaugų mobiliesiems rinka turėtų būti verta apie 29 mlrd. JAV dolerių.

Anot analitikų, tikėtina, kad ateityje paslaugų segmente rimtai konkuruos būtent laukimo melodijos ir mobilieji žaidimai, kuriems taip pat sekasi gerai – štai „Sega“ vos per mėnesį iš savo „iPhone“ skirto žaidimo „Super Monkeyball“ uždirbo 3 milijonus JAV dolerių.

Įdomu tai, kad pyptonų paslauga iš esmės leidžia tiesiog vartotojui parduoti dainą dar vienu pavidalu. Prognozuojama, kad laukimo melodijų populiarumas didės. Hmm, keista, kažkodėl manes jos niekad nežavėjo..