Lietuvos antipiratinės veiklos asociacija (LANVA), bendraudama su didžiausiais Lietuvos dalinimosi failais tinklais atskleidė vykdanti didžiausio masto internetinių piratų gaudymo akciją. Jos metu buvo sučiupta 385 tūkstančiai nelegalios informacijos vartotojų. Jiems gresia piniginės baudos, viešieji darbai arba laisvės atėmimas iki trijų metų.

LANVA, akcija vykdė trimis etapais. Pirmajame etape buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Linkomanija.lt ir Torrent.lt tinklalapiais, kurie geranoriškai sutiko padėti. „Pamažu imame suprasti piratavimo keliamą žalą intelektinės nuosavybės kūrėjams. Dėl to noriai prisidėjome prie LANVA rengiamos akcijos“, teigė Linkomanija.lt vadovas Kęstas Ermanas, kuris ir pats ankščiau buvo teisiamas už nelegalaus turinio skleidimą.

Antruoju etapu antipiratinė organizacija parengė pinkles piratams. Nuo šių metų sausio 1 iki kovo 31 buvo renkama informacija apie nelegalaus turinio vartotojus. „Prie kiekvieno minėtuoju metu atsisiųsto failo buvo pridedama speciali programėlė, kuri mums pateikdavo failus besisiunčiančio asmens IP adresą. Taip mums pavyko užfiksuoti 385 tūkstančius skirtingų nelegaliu turiniu besinaudojančių IP adresų. Visa informacija yra saugoma duomenų bazėje. Visiems jiems bus taikoma teisinė atsakomybė.

Na o nuo šiandien prasideda trečiasis akcijos etapas. Jo metu bus keliamas masinis teismų maratonas visiems nelegalią informaciją besisiuntusiems asmenims. Jie bus teisiami grupelėmis masiniuose teismų procesuose, kurie vyks kiekvieną dieną. Jiems gresia piniginė bauda, viešieji darbai arba laisvės atėmimas nuo vienerių iki trijų metų. Bausmės tipas priklauso nuo padarytos žalos kiekio. Jei per minėtuosius tris mėnesius jų padarytos žalos kiekis neviršijo 100 Lt kaltinamieji gali atsipirkti baudomis iki 3000 Lt. Asmenims padariusiems 100 – 300 Lt žalą verta tikėtis viešųjų darbų. Na o jeigu atsisiųstos nelegalios informacijos vertė viršija 300Lt greičiausiai Jūsų laukia laisvės atėmimas nuo vienerių iki trijų metų. Tiesa bausmės tipą gali įtakoti ir kiti veiksniai, tad nurodytos sumos yra orientacinės. Dėl milžiniško nelegalios informacijos naudotojų kiekio planuojama, kad visi pažeidėjai bus nubausti iki 2013-ųjų metų pabaigos.

„Nuo šiol iš Linkomanijos tinklalapio bus išimtas visas nelegalus turinys. Jis bus pakeistas Open-Source bei Freeware tipo programėlėmis, kurios yra žymiai paklausesnės nei nelegalūs žaidimai ar muzika, kuriais naudojasi tik nepilnamečiai asmenys. Manome kad ir vartotojai supras ir noriai naudosis šiomis programomis. Vartotojai net neįsivaizduoja kokių šaunių darbų sukuria nepriklausomi kūrėjai“,- teigia Linkomanijos įkūrėjas Kęstas Ermanas.

Kiek kitokiu keliu pasuko kitas tinklalapis Torrent.lt. „Šiuo metu Lietuvoje sparčiai populiarėja Apple kompiuteriai. Vartotojai jau spėjo įvertinti jų teikiamus privalumus. Tad didėjant tokių kompiuterių kiekiui didėja ir jiems skirtos programinės įrangos kiekis. Dėl šios priežasties mes dalinsimės nekomercine programine įranga, skirta šiems kompiuteriams“, teigia Torrent.lt atstovas. Beje šis tinklalapis nuo gegužės mėnesio bus pervadintas į iTorrent.lt.

LANVA, Games.lt