Liepą didžiuosius Lietuvos kino ekranus pasieks populiaraus JAV komikso ekranizacija. Kine atgims vienas seniausių superherojų – 1941-aisiais gimęs Kapitonas Amerika.

Styvas Roždersas (akt. Chris Evans) – silpnas mažylis, gimęs Didžiosios depresijos metais vargingoje ir nepasiturinčioje šeimoje. Antrojo pasaulinio karo metu vaikinas svajojo apie karinę tarnybą, deja, ir čia jam koją pakišo sveikata. Liesas, silpnos sveikatos Styvas pripažįstamas netinkamas karo tarnybai.
 
Nukabinusį nosį vaikiną užkalbina generolas Česteris Filipsas (akt. Tommy Lee Jones) ir pasiūlo savanoriškai dalyvauti moksliniame eksperimente. Bandymo metu paliegęs Styvo kūnas transformuojasi į raumeningą ir tvirtą, o pats vaikinukas tampa superherojumi – Kapitonu Amerika, apsiginklavusiu skydu ir ginančiu savo šalies piliečius.

Juostoje „Kapitonas Amerika: pirmasis keršytojas“, Kapitonas Amerika vienija jėgas su kitu superherojumi, vardu Bucky (akt. Sebastian Stan) ir savo išrinktąja Peggy (akt. Hayley Atwell) idant stotų į kovą su teroristų organizacija HYDRA, vadovaujamą bjauraus ir niekšingo Raudonosios kaukolės (akt. Hugo Weaving).


Jau šį penktadienį Lietuvos kinoteatrus sudrebins „Kapitonas Amerika: pirmasis keršytojas“. Ekrane vykstant skydo daužymo į galvas fiestai, fone vienu ar kitu momentu greičiausiai skambės Alano Menkeno ir Davido Zippel „Star Spangled Man“ kūrinys ar jo variacijos. Jei aš teisingai suprantu ši daina lyg ir tapo savotiška herojaus vizitine kortele… Kadangi šiame konkurse turim neįtikėtiną prizą… Leiskit pirma parodau foto:
Čia žadintuvas, radijas ir MP3 grotuvo „docking station“ viename. Stilingas, mažas tinkantis bet kokiam kambaryje… Tiesą sakant kai tik pamačiau šitą daiktą, norėjau pasilikt jį sau, neskelbt konkurso ir emigruot į Austriją. Bet sąžinė paėmė viršų ir aš jau diktuoju konkurso sąlygas:


Įsivaizduokite, kad Lietuvoje atsirado šalies piliečius ginantis herojus, tikras narsuolis Kapitonas Lietuva! Ginkluotas trispalvių skydu, jis laiku pastatytų Kauno areną, užlopytų duobes keliuose, išvaikytų lenkų sirgalius ir net parskraidintų abu Michailus į teismą. Jis aplaužytų sparnus ir pelekus kelių ereliams, apgintų miško žvėris nuo automobilių, apsaugotų mokesčių mokėtojus nuo teismų, o teismus nuo teisėjų. Jis pagautų solomoną ir suvalgytų visą parduotuvėse esančia ir mus lėtai žudančią atvežtinę mėsą, žuvį ir daržoves. Žodžiu jis DIRBTØ!


Man tik vienas klausimas neduoda ramybės… Kokia daina skambėtų fone?
Toks ir bus mūsų konkursas!


SÀLYGOS:
• Išrinkite foninę dainą lietuviškam superherojui Kapitonui Lietuva.
• Raskite tą dainą Youtube. (Nesvarbu kokia kalba, koks žanras ir koks atikėjas. Mes ieškom emocijos!)
• Nuorodą į dainą siųskite el. paštu artojas@games.lt iki liepos 29 dienos. Laiško pavadinime (subject) įrašote „Tegyvuoja Kapitonas Lietuva“, o pačiame laiške būtinai nurodote savo games.lt slapyvardį (Nick). Laiškai kuriuose slapyvardžio nerasiu, bus pridengti mega skydu ir konkurse nedalyvaus.
• Jei kas atsiųs dainą, kuri mane pavergs akimirksniu, laimėtoją išrinksiu pats, jei bus sunku apsispręsti, nugalėtojas bus renkamas burtų keliu.


Visiems sėkmės, o aš keliauju į random.org aiškintis kas laimėjo Nokia vištas!