Konsolė — pasakiškas MMO
Beklajodamas po diskusijas ir konsolių klubą vis atkreipiu dėmesį į tai, kad Microsoft paslauga Xbox Live vis dar kelia rūpesčių Lietuviams. Keblumai bandant prisijungti tai dar niekis… Baisiausia, kad nemaža dalis besiruošiančių įsigyti Next-Gen konsolę ar jau turinčių X360 nė nesuvokia koks beprotiškai fantastiškas šis servisas yra… Skamba kaip reklama? Galbūt. Bet ar niekad nešovė į galvą, kodėl kai kurie žmonės sako, kad „Xbox Live sudaro 70 procentų visos X360 vertės, nes be šio serviso konsolė tikrai nebūtų tokia patraukli ir įvairiapusė“. Šį tekstą skiriu visiems dar negirdėjusiems ar nesusipažinusiems su Xbox Live, juk jei žaidimų industrijoje būtų žymimi mažieji stebuklai šis servisas tikrai pretenduotu juo tapti. Skaitykite toliau ir suprasite kodėl…
Tekstą padalinsiu į kelias dalis. Pradėsiu nuo šiokios tokios istorijos, vėliau pristatysiu paslaugos turinį, piniginę „reikalo“ pusę ir galų gale pateiksiu keletą paprastų patarimų kaip prisijungti prie serviso net ir tuo atveju jei gyvenate Lietuvoje :). Žinia oficialiai Live servisas mūsų krašte neveikia, todėl nusižengsiu savo principams ir papasakosiu apie nelabai oficialų būdą kaip mėgautis tuo, už ką jau sumokėti pinigai.
Pradžia
Pradėkime nuo paprasto atsakymo į klausimą. Xbox Live — kas tai? Tai servisas valdomas Microsoft korporacijos. Sukurtas dar 2002-ųjų lapkritį konsolei Xbox. Šioje vietoje Microsoft paprasčiausiai neturėjo teisės klysti.
Įsivėlusi į siaubingą karą su rinkos vienvalde Sony ir jos PlayStation 2, Microsoft privalėjo kurti aurą aplink savo konsolę ir siūlyti jos savininkams kažką tokio, ko Sony neturi. O Sony, leiskite pastebėti, turėjo praktiškai viską… Viską išskyrus tobulą tinklo servisą.
Taip gimė Xbox Live, vėliau servisas buvo pertvarkytas iš pagrindų, pritaikytas X360 konsolei. Žodžiu tapo tuo ką mes turime šiandien. Labai artimoje ateityje jis turėtu masiškai plisti ir tarp AK vartotojų su „Games for Windows“ ženklu pažymėtais naujais žaidimais. Neperseniausiai išėjusi pataisa susiejo Live servisą su Windows Live Messenger‘iu, o sklindantys gandai teigia, kad tai dar ne pabaiga ir Live servisas kelsis į Zune ir nešiojamus telefonus (Live Anywhere servisas). Kas iš to X360 vartotojui? Galimybė susisiekti su bet kuriuo žaidimo partneriu ar draugu besinaudojančiu paslauga, bet kuriuo paros metu, kad ir kur jis bebūtų. Galimybė susitarti dėl partijos, „numesti“ video ar garso pranešimą, „chatinti“ ar palikti ilgą laišką su pagyromis apie tai kaip „darėte“ visus „kaldami“ Halo 3.
Plačiau?…
Kurdama Xbox konsolę Microsoft ne syki minėjo, kad viena iš atraminių jos kojų bus on-line režimas. Turbūt nereikia ir minėti, kad mes gyvenome PlayStation eroje ir dauguma Microsoft pareiškimų vertinome gan skeptiškai. Dėl daugelio priežasčių.. Lietuviško interneto kokybė tik viena jų :). Nereikia pamiršti ir fakto, kad tuo pat metu buvo kuriama konsolė Phantom, sklandė gandai apie žaidimų kūrėjų rengiamus on-line servisus žaidimų įsigijimui internetu. Pasirodė pirmieji tikrai milžiniški MMO sklandė rimti ir pagarbą keliantys gandai apie WOW. Visa industrija pasisuko veidu į internetą, tačiau skeptikai (tarp kurių buvau ir aš) netikėjo, kad virsmas iš off-line į on-line įvyks taip greitai. Na PC sferoje to buvo galima tikėtis, tačiau tik ne konsolių rinkoje. Juolab, kad „Sega Dreamcast“, konsolė nužudžiusi Segą kaip konsolių kūrėją, po starto jau turėjo on-line serviso galimybes ir buvo komplektuojama su modemu. Kurdama „Sega“ Dreamcast klydo daug ir stipriai. Microsoft daugumą tų „klaidų“ pakartojo. Aiškėja viena paprasta išvada „Dreamcast“ išėjo per anksti. Rinka nebuvo pasiruošusi tokio lygio inovacijoms ir projektas žlugo kartu su savim į dugną nusitempdamas ir savo kūrėją. O štai praėjus ketvreriems metams po „Dreamcast“ starto E3 parodos metu Microsoft pristatė savo on-line servisą ir suteikė jam vardą „Live“. Stendas lūžo nuo lankytojų dėmesio, visi troško susikauti Unreal batalijose naudodamiesi Live servisu ir puikiai veikiančiais Headset‘ais. Gandai apie žaidimo kokybę pasiekė ir Lietuvą. Pamenu tada dar dirbdamas „VA PlayStation“ naujieną priimiau kaip pridera… Skeptiškai. Juk pokalbiai balsu žaidžiant žaidimą tuo metu buvau daugiau ar mažiau mistinis reiškinys žaidžiant AK žaidimus. Apie konsoles aš net nekalbu. Tačiau nuo 2002-ųjų Live puikiai veikė JAV persikėlė į Europą ir pamažu populiarėjant Xbox konsolei Lietuvoje pasigirdo pirmieji teigiami atsiliepimai apie servisą.
2004-ųjų liepą Xbox Live servisas jau turėjo per milijoną užsiregistravusių vartotojų. Tik pasirodęs Halo 2 padarė kolosalią įtaką servisui. Suskaičiuota, kad šio žaidimo sužaista gerokai per puse milijardo kovų. Žaidėjai iš viso pasaulio, bendrai paėmus, praleido šimtus milijonų valandų kaudamiesi Halo 2 tinklo batalijose.
Tiesa žiūrint globaliai konsolių kare šis servisas nelabai tepadėjo. Sony it toliau sėkmingai karaliavo visose pasaulio rinkose, bet…
Panašu, kad Sony ir jos gerbėjai pakliuvo į „miegančių ant laurų“ būrį. Ruošdamasi X360 išleidimui Microsoft jau turėjo kone tobulai veikiantį servisą su visais žaidėjui būtinais aksesuarais, tuo tarpu Sony dirbo visai kitoje sferoje. Sony inžinieriai tobulino pačią konsolę (ir tai jiems puikiai sekėsi) tačiau niekas lyg ir nepastebėjo, kad žmonėms reikia ko kitko. Šių metų kovą prie Live serviso jau buvo prisijungę per 7mln. vartotojų.
Turinys
Jei šiandien lygintume X360 ir PS3 konsolių on-line turinius. Susidarytų gan slogus įspūdis. PlayStation 3 parsisiuntimui paruoštas turinys atrodo išties skurdžiai. Akivaizdu, kad Sony pabudo ir pastarieji keli mėnesiai teigiamai atsiliepė mini žaidimų mėgėjams, tačiau judama per lėtai. Kol kas Live lyginant su PlayStation store atrodo taip pat kaip atrodytų Maxima lyginama su šalia namo esančiu daržoviu ir tabako kiosku. Be abejonės tokia padėtis nesitęs amžinai. Praėjus metams nuo PS3 pasirodymo jos on-line turinys turėtų daugiau ar mažiau prilygti tam ką jau šiandien turi X360 vartotojai. Tačiau demo versijos, žaidimų ir filmų video tai ne viskas dėl ko verta jungti konsolę prie interneto.
Microsoft investavo beprotiškai daug lėšų, kad Live vartotojai galėtų mėgautis tinklo batalijomis. Tai mokama paslauga, tačiau šis faktas garantuoja stabilumą. Kol kas istorijoje neminimas serviso lūžimas trukęs ilgiau nei 24 valandas. O ir šiaip tų lūžimų pasitaiko labai mažai. Iš asmeninės patirties galiu tepasakyti tiek. Startavus Halo 3 beta testui, aš be jokių problemų mėgavausi tinklo žaidimu, nors dariau tai vadinamuoju „Peak Time“. Tuo tarpu Ressistance Fall of Men su PS3 galiu maloniai žaisti tik vėlų vakarą. Aišku dėl to kaltas ir mano interneto pralaidumas, bet palaukit… Ir X360 ir PS3 naudoju tą patį kabelį. Kiek man žinoma ryšio kokybės atžvilgiu Sony kol kas neplanuoja imtis jokių veiksmų. O gaila, nes sakykim failų parsisiuntimo greitis iš Sony serverių yra įspūdingas. Vadinasi jei norėtų, galėtų panaikinti problemas kylančias ir žaidimo metu.
Kai kas svarbiau nei turinys…
Yra kiekvieno žmogaus asmuo. X360 konsolė pati savaime yra labai asmeninė, o Live serviso pagalba mes mikliai galim susirasti bendraminčių konkrečiam veiksmui atlikti. Žaisti.
Visų pirma tik įsigyję konsolę jūs susikuriate Gamertag. Savo profilį kuris nuo pat pirmos dienos seks ir saugos jūsų pasiekimus. Kokį žaidimą bežaistumėt, kūrėjai bus palikę jums specifinių šalutinių užduočių kurias vykdidami jus kaupsite Gamerscore (žaidėjo taškus). Šie taškai kiekvienam turi kitokią reikšmę. Kažkas jais didžiuojasi kaip karo veteranas ordinais, kažkas jais naudojasi norėdamas sužinoti daugiau apie ką tik naujai sutikta žaidėją. Kokius žaidimus jis bandęs? Kas jam labiausiai patiko? Kurio žanro žaidimus jis mėgsta šlifuoti iki tobulumo, o kuriuos tik pabandęs numeta? Visa tai matysite Gamerscore skiltyje. Ten pat matysite ir žaidėjo on-line reputacija. Po kiekvienos partijos apie savo partnerį galite palikti atsiliepimus jo profilyje. Jis pabėgo iš žaidimo tik pakvipus pralaimėjimu? Keikėsi, užgauliojo kitus žaidėjus? Camp‘ino nieko neįtariančius naujokus? Raportuokit ir sistema palaipsniui mažins jo reitingą. Kiti sykį visi kartu su juo žaidžiantys žmonės žinos, kad šis žaidėjas nepatikimas. Analogiškai pranešdami apie gerus poelgius jūs kažkieno reitingą pakelsite.
Jūsų profilyje taip pat matomas jūsų moto, nurodyta šalis (liūdna, bet kol kas tai bus ne Lietuva) bei pasirinkta žaidimų zona (Underground, Recreation, Pro). Tai pagrindai. Savo profilį galima išnaudoti daug plačiau, pavyzdžiui aprašyti pagrindinius nustatymus kiekvieno žanro žaidimui. Tad kiekvieną syki įsidėję naują šaudyklę galėsite iškart šaudyti, sistema nustatys pagrindines žaidimo opcijas pagal jūsų profilio nustatymus.
Sony konsolė neturi nieko panašaus. Vienintelė bendravimo ir suasmeninimo priemonė PlayStation Network‘e tai gan nepatogiai sudarytas Friend‘s List‘as.
Piniginis klausimas…
Deja. Live servisas mokamas. Jums nereikės mokėti už Silver pakuotę kuri leidžia turėti profilį on-line, bendrauti, siųstis demo versijas. Tačiau norėdami dalyvauti tinklo batalijose turėsite įsigyti Gold paketą už maždaug 24 litus per mėnesį arba 207 litus per metus. Tai nėra labai dideli pinigai ypač jei iškarto mokame už metus, tačiau įmanoma išsisukti netgi ir be mokesčių. Pirmasis Gold mėnuo yra nemokamas, o dauguma X360 žaidimų komplektuojami su kortelėmis leidžiančiomis keletą valandų, dienų ar mėnesių naudotis Gold paslauga. Kai kurie X360 aksesuarai tai pat komplektuojami su kortelėmis, pavyzdžiui web kamera komplektuojama su kortele leisiančia Gold servisu naudotis ištisus metus.
Taigi… Situacija iš pirmo žvilgnsio gal kažką ir gąsdina, tačiau geriau pagalvojus ji visiškai nėra baisi.
Žaidimų priedai
Retai, tačiau vis tik pasiūlomi nemokamai. Mokamų priedų (žemėlapių, trasų, ginklų, in-game pinigų ir t.t) galėsite įsigyti kone kievienam žaidimui. Mokėjimas vykdomas naudojant Microsoft Points. Jų nors ir nedažnai tačiau galima įsigyti ir Lietuvos parduotuvėse. Toliau viskas paprasta. Nutrinate apsauginį sluoksnį, papildote savo sąskaitą ir perkate tai ko pageidaujate. Pasirinkimas išties milžiniškas pradedant įvairiais mielais priedais turimam žaidimui, baigiant pilnomis klasikinių žaidimų versijomis.
Xbox Live Arcade?
Hah! Tai reiškinys varantis iš proto vadinamuosius casual žaidėjus. Šioje vietoje parsisiuntimui rasite milžinišką kiekį praeities šedevrų ir šiendienos arkadinių žaidimukų… Neintriguoja? Pavardinsiu: Doom, Castlevania, Street Fighter, Geometry Wars, UNO, Setlers of Catan, Mortal Kombat 3, Zuma…
Gal jūsų asmeniškai tai nekabina, tačiau būtent šią skiltį labiausiai dievina X360 atstovai Lietuvoje. Beje… Kad jau juos paminėjau… Yra dar viena proga pakalbėti apie bendravimo etiką on-line. Stenkitės visada būti mandagūs nes tiek komentuodami Games.lt tiek bendraudami per Live niekada nežinote kokios pažinties pradžią klojate. Pasakysiu tik tiek… Microsoft Lietuva atstovai o taip pat žmonės betarpiškai besirūpinantis X360 likimu mūsų šalyje labai dažnai mėgaujasi tinklo batalijomis su nepažystamaisiais. Tokia pažintis, kada nors gali virsti malonia ir naudinga staigmena. O jei apsikiaulinsite… Patys žinote kaip sunku taisyti pirmą įspūdį.
Apsauga
Patarsiu tik tiek. Norite piratauti? Tai šlykštu, tačiau tai jūsų valia. Tiesiog siūlau nerizikuoti jungtis prie Live su piratine konsole. Sykis nuo sykio pasirodo pranešimų patvirtinančių ar paneigiančių gandus apie tai kaip piratinės konsolės prijungtos prie Live yra baninamos. Perspėti perspėjau, toliau jūsų valia. Komentarus iš serijos „Kaip „nulaužti“ konsolę“ trinsime, juos parašiusius bausime. Kaip visada.
Kaip prisijungti iš Lietuvos
Na štai ir esminė dalis tiems, kam nepavyksta prisijungti. Pirmas dalykas kurį turite nustatyti, tai ar jūsų interneto tiekėjas, ar namuose esantis maršrutizatorius automatiškai priskiria IP adresus naujiems įrenginiams. Jei taip, galite jungtis, jei ne pirma suveskite X360 tinklo nustatymuose IP, DNS ir Subnetmask skaičiukus (veskite juos analogiškus tiems kurie suvesti jūsų AK tinklo nustatymuose). Testuokite. Jei testo metu sėkmingai įveikėte visus patikrinimus kurkite savo profilį. Sistema pati pateiks jums formas kurias reikia pildyti. Visur galite rašyti absoliučią tiesą apie save išskyrus tą vietą kur paprašys jūsų nurodyti valstybę. Kadangi Lietuvoje Live servisas oficialiai neveikia, suvedę Lietuvišką adresą pamatysite užrašą teigiantį, kad jūsų šalyje servisas neteikiamas. Tad vietoj Lietuvos nurodykite kitą Europos valstybę, rekomenduočiau UK arba Airiją. Kartu su nurodyta šalimi turėsite suvesti ir ją atitinkantį miestą bei pašto kodą (pvz.: UK; Nottingham; NG7 2WS). Sistema tikrins būtent šiuos tris parametrus. Jei turite giminių ar draugų dirbančių už Lamanšo, paprašykite jų duomenų, jei ne susiraskite kokį nors tikrą pašto adresą internete. Tai atlikę galėsite laisvai naudotis visomis Live paslaugomis, vienintelis mažas trūkumas tik tas, kad jūsų gamer profilije bus įrašyta ne Lietuva. Dauguma žaidėjų iš Lietuvos šį trūkumą kompensuoja prie savo niko priklijuodami raideles LT, arba motto skiltyje įrašo Lithuania.
Žinia kai kurie tinklo tiekėjai apsaugo prisijungimą prie tinklo skenuodami jūsų tinklo plokštės MAC adresą. Tokiu atveju jei naudosite tą patį laidą kurį jungiate ir į AK, turėsite skambinti interneto tiekėjui ir informuoti jį, kad ketinate jungti kitą kompiuterį. Norėdami laidą gražinti atgal į AK vėl turėsite skambinti. Tai nėra labai patogu, tad jei Live servisą naudosite nuolat rekomenduočiau įsigyti maršrutizatorių klonuojantį jūsų AK MAC adresą. Tai tikrai nėra būtina jei naudositės tik Silver paketu. Net ir nebūnant on-line konsolė išsaugos visus jūsų pasiekimus ir automatiškai atnaujins jūsų online profilį jums prisijungus. Tokius atnaujinimus galite daryti syki į dvi savaites.
Tuo ko gero ir baigsiu. Tikiuosi šis straipsnis kažkam pasirodė naudingas :). Jei kyla daugiau klausimų, arba jei esate Live vartotojas ir norite papildyti šį tekstą savo pastebėjimais kviečiu klausti, pildyti ir atsakinėti komentaruose.
59 Komentarai
Demon_Sight
kai nera pinigu vagiama, kai yra nevagiama… piratavimas paskatinamas ne isgero gyvenimo… visa kalte yra pacioje salies valdymo sistemoje ir prekybininku nore uzsidirbti… pvz lietuvoje nera akciju kad org grajai butu parduodami po 5 $ ar konsole komplektuojama su mazesniu mokesciu perkant grajus… tik norintys pasipuikuoti kad ju teveliai daug uzdirba gali pirkti tai kas orginalu… kiteims belieka pirkti maximinius orginalus arba taupyti lesas siunciant is neto… 🙂
Mislius
na kalbant apie visų prekių kainas Lietuvoje, prekybininkai plešia nepaprastus pinigus… ir tai taikoma ir rūbam, ir filmam, muzikai, žaidimam, įvairiausiai audio-video technikai… Kainos neretai dvigubėja, o tai yra akiplėšiška, bet ką jau padarysi. Kai pas mus konsolių žaidimai kainuoja 250 lt, užsienio forumuose tenka nustebti – žaidimai po 7 dolerius perkant konsolę; paskaičiuokim: ~18 lt už žaidimą, o Lietuvoje už tiek nusipirksi nebent apgailėtiną kelių metų senumo žaidimą. Šiaip nustebau, kai žmonės rašo, jog už x-box 360, papildomą 20 gb hardą ir penkis žaidimus sumokėjo ~480 dolerių – pas mus brangiau kainuoja pats įrenginys, o ką jau kalbėt, kad už 5 naujausius žaidimus paklosi virš 1000 lt.
Dreamnuker
(u) (u) Būtent todėl žaidimus apsimoka pirkti internetu. Ir nereikia klausyti bobučių pasakų, kad perkant internetu galima prarast labai daug litų. Tikimybė juos prarast lygi – galimybei pamest piniginę. 😉
~gT~
palaukit kol sony isleis playstation home tada tas visas xbox live nublanks pries home as taip manau
ProzacR
Sita naujiena nors painiai parasyta reikia suprasti taip. Lietuvoje Xbox360 praranda 70% savo vertes del neveikiancio live ir lieka slamstas.
Amber01
Man PS3 home sims’us primena 😀 Nuo jo atsiras žinoma didesnis pasirinkimas kaip švaistyt laiką, sukurt kambarį ir t.t., bet nuo jo lengviau naršyt online nepavyks ir lag’ai nesumažės…
Aš imsiu Xbox 360. Nors prisipažinsiu galvojau laužt ir žaist piratinės, bet man Xbox live pernelyg svarbus, kad rizikuočiau jo netekt. Geriau pora orginalų ir megavimusi online servisu bent porai mėnesiu, negu tuščias pažaidimas porą dienų ir pilna žaidimų. Pats prisipažinsiu turiu laužtą PS2 ir ~40 žaidimų (tik pora orginalų), na ir aš tiesiog tų žaidimų nebranginu, jų man per daug ir aš daugelio jų iš viso nežaidžiu…
Beje puikus straipsnis Artojau, nežinojau tik skaičiukų apie Xbox live… Nė negalėjau pagalvot, kad taip išgirsi Microsoft produktą… Vieną iš nedaugelio kokybiškų…
ProzacR
Tai jis ir nieko neisgyre, neatidziai skaitei. Gi parase, kad live lietuvoje neveikia.
Ir paskui parase, kad live sudaro 70% visos vertes. vadinasi lietuvoje 30% vertes lieka pagal ji.
Pinky
Artojas visai nugrybavai su situo straipsniu y lankas.Ka xbox live siula yra paskutinis sh**** nes visa ju politika tik is vartotoju isgriauzt paskutinius litus.Nori zaist online moket,nori normalesni themes mokek,nori full arcade geimu mokek,O viskas ka siula uz dyka yra 0 vertes,ir aplamai nematau esmes moket uz tai kas turetu but ir taip nemokamai geriau imtu pavyzdi is sony nors kainuoj ps3 daug bet viskas su laiku atsipirks.Taigi zmones neapsigaukit su situo straipsniu nes vos pasijunge xbox live pamatysit visa M$ politika apie pinigu isviliojima,Ir nesakykit kad nezinau apie ka kalbu nes pats turiu x360 ir bandziau ju ta live sistema ne karta,be to koks pas tave artojas ineta greitis,nes zaidziant per intika minimum 2mb greicia tikrai reik.
Gumix
Siandien isbandziau Xbox Live, tai uzteko ir mano 512kb/s laisvai lost be jokio lago. O jei neturi poros simtuku per metus sumoket uz sia sistema, is ko pirkai konsole tada?
RatedSuperStar
Kas zino kur galima pigiai nupirkt xbox360? :V
Pinky
As jau sukises y xboxa tiek kad buciau ps3 ir dar pilna priedu seniai pasiemes,taigi nora kist pinigus toliau tikrai niera,ypac kai juos pats uzdirbu o ne is tevu kisenes 😉 ir dar papildomai moket uz kiekviena suduka kuri M$ banda uz pinigus grust tikrai nesinor.Leistu rinktis dabar kasnors tai imciau ps3,nes x360 emiau del to kad ps3 butu dar po gera pusmecia isejas,o laukt kartais nesinor.
idoll
MS remia sita portala. Todel ir Live servisas toks super duper geras ir tobulas. Vietoj to kazkokio mistinio ir nelabai kam reiklaingo Live serviso turetu buti tieisog internetas, ir uz papildoma mokesti servisas (kaip battlenet pvz). O dabar tai visishkas grybas.
kara
o gal kasnors zino ar prie network adapterio prideda live gold laiko ?
Artojas
MS neremia šito portalo. Live servisas super, nes jis toks yra. Man darosi labai sunku su jumis bendrauti kolegos. Parašau kas gerai padaryta kuriant PS3 išvadinat fanbojum. Parašau kur MS duoda kruopų Sony išvadinat paremtu. Patys žinot ko norit :)?. PS3 turi internet browserį. Jis neprieinamas žaidžiant žaidimą, taigi net kodu „ant smūgio“ nepažiūrėsi. Kokia iš jo nauda? O dėl žaidimo on-line jau rašiau. PS3 servisas nemokamas, bet su lietuvišku internetu ne visada pažaisi. Taigi irgi naudos tėra tik pusė.
DomasR
Na, mano nuomone tas XBL nera kazkas magisko, kaip gali pasirodyt is sito straipsnio ar apskritai kalbu siame puslapyje. Jeigu esat ragaves PC Online gaming, tai XBL jusu tikrai nenustebins ir praktiskai nepasiulys nieko naujo.
Pavyzdziui Gears Of War online (labai visi giri si) yra nieko vertas palyginus su BF2, HL2 ar CS. Jeigu gerai pamenu, tai gali susijungti max 4×4, kas yra boooring. Vienintelis zaidimas, kuris mane zavi online, tai – Forza 2. (Nors tiesa pasakius ir sia GEROKAI lenkia LFS komanda).
Kas man dar nepatinka XBL, tai zaideju amzius. Jis man pasirode gerokai mazesnis negu PC zaideju. Tesiog negaliu pakest, kai isijungi Forza 2, nori palenktyniauti, prisijungi i serva, o ten tave isvadina kokiais tik nori zodziais, uz tai, kad jis pats padare avarija. Isijungus LFS’a, kitas vaizdas… Zmones dazniausiai buna 20+ metu, nesamoniu nedaro. FUN.
Kalbant apie XBL pliusus, tai pamineciau zaidimu prapletimus. Nors tai normalu ir PC world’e, bet XBL viskas paprasciau. Nereikia ieskoti, laukti ar kazkas panasaus.
Na ir zinoma GT (GamerTags) yra liuks dalykas. Fun, kad rodo, ka zmogus zaidzia. Jei matai, tarkim, kad zmogus nuobodziauja, pakvieti ji i savo sukurta serveri, palenktyniaut ir pan. Manau, tai yra didziausias XBL privalumas.
Tokia mano nuomone. ACIU.
voiceofdeath
CS ir BF2 cheateriu megstamiausi zaidimai o lietuvoje apskritai ne serveriai o pamazgu duobes.Suprask senoji Quake zaideju karta renkasi UT2004 arba GW ant x360.
DomasR
Nebesvaik. Nezaisk sudservuose arba nelegaliuose ir nebus cyteriu. CS’e uzsieni, legaliuose servuose cyteriu nerasta (abejoju ar noretum prarast pinigus ir gaut bana steam’e). Apie BF2 net ner ka kalbet. Cyteriu nera net nelegaliuose servuose, o jeigu ir yra, jie nezymiai padeda. Senoji Quake karta renkasi GW ant X360? Whaha 😀
judo_alytus
gaila sio bairio nebus ant ps2 |-|
Skarr
Na nežinau, man „Microsoft“ visada buvo kokybes ženklas 🙂