Vienas kūrybingiausių ir lakiausia fantazija pasižyminčių režisierių – Timas Burtonas – pristato klasikinės Liujiso Kerolio pasakos „Alisa Stebuklų šalyje“ ekranizaciją.

Nuo pat 1865-ųjų metų „Alisa Stebuklų šalyje“ yra viena mėgstamiausių viso pasaulio vaikų pasakų, tačiau savyje talpina kur kas daugiau. Visą tą laiką (jau beveik pusantro šimto metų) viso pasaulio suaugusieji žavisi rašytojo fantazija, kurios vedinas šį savo pasakojimą L.Kerolis pavertė neišsemiamu alegorijų, simbolių ir paslapčių lobynu. Pasakojimas apie mergaitę Alisą, nusekusią paskui Triušį į jo urvą, įkvėpė daugybę literatūros, dailės ir kino kūrėjų.

Ne menkesne fantazija ir meistriškomis alegorijomis garsėja ir Timas Burtonas, tad, ko gero, tai buvo tik laiko klausimas, kada jis pagaliau imsis ekranizuoti šią magišką istoriją.

Trimatėje erdvėje nufilmuotoje juostoje pasirodys visas aktorių žvaigždynas, o Alisą vaidina ir Lietuvos miškuose (filme „Pasipriešinimas“) besifilmavusi jauna aktorė iš Australijos Mia Wasikowska.

Rež. Timas Burtonas („Svynis Todas: demoniškas Flyto gatvės kirpėjas“, „Mirusi nuotaka“, „Čarlis ir šokolado fabrikas“, „Mano gyvenimo žuvis“, „Beždžionių planeta“, „Raitelis be galvos“, „Marsas atakuoja!“, „Betmeno sugrįžimas“, „Edvardas Žirkliarankis“).

Štai, pagaliau Timas Burtonas prisikasė prie Alisos ir apdovanos šią nesenstančią veikėją dar viena interpretacija. Taip, bet aš asmeniškai kur kas labiau mėgau Češyro katiną, epizodiškai pasirodantį jos nuotykių metu. Kažkodėl įtariu, kad tas paslaptingas katinas „įstrigo“ tikrai ne man vienam… Tik va bėda – knygoje jis beveik neišplėtotas, antraplanis… katinas. Ir nieko daugiau. Todėl kol dar turime šiek tiek laiko iki naujojo Timo Burtono filmo pasirodymo, aš siūlau ištaisyti šią klaidą.

Konkurso sąlygos: nupiešti Češyro katiną. Arba pagaminti su kokiu nors „photoshopu“ (naudojant tikro katino nuotrauką, tik, prašau, nepersistenkit). Perspėjimas! Tai negali būti bet koks katinas – nuotraukoje arba piešinyje Češyro katinas privalo turėti didelę šypseną ir geltonas akis! Tai va. O kai pasieksite užsibrėžto rezultato, savo šedevrus siųskite el. pašto adresu vytautas.l@games.lt. (nepamirštant nurodyti savo nicko Games.lt portale!!!)

O savo darbus galite siųsti iki vasario 28 dienos, tad paskubėkite!

Prizai: Tris, Češyriškiausius, arba originaliausius (galbūt ir gražiausius, šiaip) katinus atrinksime ir patalpinsime naujienoje, kurioje skelbsime ir nugalėtojus. O nugalėtojams (kurių bus taip pat trys) atiteks po įspūdingus ir „kreizovus“ Alisos stebuklų šalyje marškinėlius!

Beje, LIETUVIŠKAI FILMÀ ĮGARSINO: Sakalas Uždavinys, Petras Venslova, Kristina Andrijauskaitė, Andrius Žiūrauskas, Vytautas Rumšas, Darius Meškauskas, Jurgis Damaševičius, Jurga Šeduikytė, Saulius Prūsaitis, Artūras Šablauskas, Albinas Arkauskas, Paulius Tamolė, Algis Butvilas, Vidas Petkevičius, Neringa Bulotaitė, Lina Budzeikaitė, Liza Povilaitis, Severija Janušauskaitė, Ainis Storpirštis, Janina Matekonytė, Ilona Kvietkutė, Ramūnas Cicėna, Violeta Podolskaitė, Rolandas Boravskis, Darius Gumauskas, Evaldas Jaras, Saulius Bagaliūnas.