1983 metų sausio 23-ąją Jungtinių Amerikos Valstijų televizijos NBC eteryje buvo parodyta pirmoji serialo „A komanda“ (angl. „The A-Team“) serija. Serialas apie keturių neteisingai apkaltintų JAV armijos karių nuotykius, siekiant įrodyti savo nekaltumą ir surasti tikruosius kaltininkus sulaukė didžiulio populiarumo visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Čia šį televizijos serialą rodė populiarus TV kanalas. Iš viso buvo parodytos 98 „A-Komandos“ serijos.

Nuo paskutinio serialo epizodo praėjus beveik 24-eriems metams, „A-Komanda“ žengia į didžiuosius ekranus.

Kaip ir žiūrovų pamėgtame seriale, filmo siužetas taip pat pasakos apie tris neteisingai apkaltintus Amerikos kareivius. Tiesa, jei serialo veiksmas vyko Vietname, tai filmo istorija priartinta prie aktualijų ir siužetas perkeltas į Artimuosius Rytus.

Filme prie šios, iš stropiai saugomo karinio kalėjimo pabėgusios trijulės, prisijungia ketvirtasis karys – pilotas žvalgybininkas. Ir tuomet prasideda nuotykiai. Nuožmūs, puikiai parengti ir teisybę mylintys kovotojai siekia įrodyti savo nekaltumą, o tame pragariškame bėgime gero humoro nestokojanti kompanija nepamiršta pasirūpinti silpnaisiais ir tais, kuriems reikia jų pagalbos.

Rež. Joe Carnahanas („Rūkstantys tūzai“, „Narkotikų mafijos baronas“, „Laikrodinis mechanizmas“).

Taip, pagaliau garsioji, šaunioji ir visų be galo be krašto numylėta A komanda grįžta! Pasiilgot? Na, tuoj mes tai patikrinsime konkurso pagalba!

Sąlygos: Neslėpsiu, šį kartą konkursas bus LABAI sunkus ir nugalėtojas jame tik vienas. Geriausias iš geriausių, taip sakant. Kodėl šįsyk taip griežtai? Ogi todėl, kad blynas – Lietuva pavojuje! Kas ją išgelbės? Tik A komanda! Bet kam mums amerikietiška komanda, jeigu galima susikurti ją ir iš vietinės reikšmės herojų, todėl dėmesio, konkurso sąlygos: kiekvienas, norintis dalyvauti konkurse, turi išrinkti keturis LR (Lietuvos respublikos) piliečius, kurie galėtų būti lietuviškoji A komanda. Ir TIK LR piliečiai, o tai reiškia, kad jokių Chuckų Norrisų, Briusų Vilisų arba Kalifornijos gubernatorių čia būti negali! Tada, surašę keturis, jūsų manymu, realiausius pretendentus į Lietuvos A komandą, atsiųskite jų vardus bei pavardes IR kelių sakinių motyvacinį laišką, kuriame turi būti atsakymas į klausimą „kodėl būtent jie?“ elektroninio pašto adresu vytautas.l@games.lt. Iki kada? Ogi iki birželio 14 dienos, o tai, pagal mūsų šių metų kalendorių yra pirmadienis. Viskas, toks yra konkurso planas A ir jokių planų B čia būti negali.

Prizas: Kadangi A komandą sudaro keturi skirtingi, bet kiekvienas savaip talentingi asmenys, vieninteliam šio konkurso nugalėtojui mes skirsime KETURIS bilietus į kino filmą „A komanda“, į kurį jis (nugalėtojas) pasiims save ir dar tris ištikimiausius savo komandos narius. Taip sakant, jeigu eini į kiną, tai eini su visa komanda. A komanda.

Taigi toks tas konkurso startas ir aš Jums linkiu kuo didžiausio kūrybingumo ir originalumo, nes pasiūlyti į Lietuvos A komandą Sabonį gali kiekvienas – būkit išrankūs ir nebijokit šmaikštumo! Juk humoras paperka ne vien kine!