Šiek tiek grįškime laiku atgal ir prisiminkime, kas buvo anksčiau. 2011 metų gruodžio 9 dieną internete pasklido gandai, jog „S.T.A.L.K.E.R.“ kūrusi studija „GSC Game World“ yra uždaroma. Gruodžio 12 dieną studija atšaukė šiuos gandus pareiškusi, kad jie vis dar dirba pagal savo pajėgumą. Gruodžio 23 dieną buvo pranešta, jog dėl pastarųjų įvykių „S.T.A.L.K.E.R. 2“ kūrimas nenukentėjo ir darbai yra tęsiami toliau.

Deja, regis šie įvykiai buvo pranašiški. Vis tik vakar, balandžio 25 dieną, buvo paskelbta, jog „GSC Game World“ studija yra uždaroma, o „S.T.A.L.K.E.R. 2“ kūrimas yra nutraukiamas.

Išeiviai iš „GSC Game World“ įkūrė studiją „Vostok Games“, kurioje šiuo metu yra kuriamas naujas žaidimas. Nemokama internetinė pirmojo asmens šaudyklė „Survarium“ yra įvardijama kaip dvasinis serijos „S.T.A.L.K.E.R.“ tęsinys. Šiame žaidime žaidėjai kovos ne tik prieš kitus žaidėjus, bet ir prieš išdaigas mėgstančią gamtą.

Žaidimo veiksmas vyks globalinės ekologinės katastrofos, kurios priežastys nežinomos, pakeistoje Žemėje. Neperžiangiami miškai pamažu įžengia į miestus. Per betoną ir geležį auga keisti augalai. viso pasaulio mokslininkai nesėkmingai bando susitvarkyti su anomalijomis, vykstančiomis visoje planetoje. Valdžios nebėra, pasaulyje vyrauja anarchija.

Survarium

Tačiau užtenka apie Survarium, kurio išleidimas numatomas kitais metais ir grįžkime prie „S.T.A.L.K.E.R.“.

Oficialiame „GSC“ puslapyje rašoma, jog studijos įkūrėjas ir vadovas Sergėjus Grigorovičius nusprendė parduoti visas teises į „S.T.A.L.K.E.R.“ vardą kompanijai „Bethesda Softworks“.

„Aš supratau, kad dabartinė Stalkerio koncepcija nebus įdomi daugeliui žaidėjų, todėl nusprendžiau viską atšaukti. Anonso nebus. „S.T.A.L.K.E.R.“ vardas pereina į „Bethesda Softworks“ rankas. Aš pasitraukiu iš žaidimo kūrimo – nusibodo…“ rašė S. Grigorovičius.

Šiuo metu kūrėjo žodžiai nelaikomi oficialiu faktu. Koks likimas laukia „S.T.A.L.K.E.R. 2“ iš tiesų šiuo metu galime tik spėlioti.

Kad ir kaip bebūtų, bent jau galėsime pamatyti tai, kuo galėjo būti „S.T.A.L.K.E.R. 2“ dėka „Survarium“.

O galbūt „S.T.A.L.K.E.R.“ serijos laukia „Fallout“ likimas? Užsidarius „Black Isle Studios“ buvo atšauktas „Fallout 3“, tuomet vadintas kodiniu vardu „Van Buuren“ Tačiau „Bethesda“ perėmė serija, mes sulaukėme kiek kitokio „Fallout 3“ ir serija gyvuoja iki šiol.