Na štai, prabėgo dar vieni metai. Atėjo metas apžvelgti 2010 metų strateginius žaidimus. Šiais metais sulaukėme tokių nuostabių strateginių žaidimų kaip „Empire: Total War“, „Warhammer 40,000: Dawn of War II“. Tačiau dar nuostabesni žaidimai mūsų laukia 2010-aisiais. Kai kurie žaidimai turėjo pasirodyti dar šiemet, bet kažkodėl nepasirodė (kalba eina apie tokius žaidimus kaip Dawn of Fantasy), todėl tikimes, kad 2010-ais sulauksime išties milžiniško strateginių žaidimų antplūdžio. Žemiau rasite sąrašą strateginių žaidimų. Apie kiekvieną iš jų trumpai, kurie turėtų pasirodyti šiais metais.

Elemental: War of Magic

Pasirodymo data: Pirmas ketvirtis
Žanras: RTS/MMORTS
Platformos: PC
Oficialus tinklapis

„Elemental: War of Magic“ – tai naujas „Stardock“ kompanijos kūrinys. Ši studija mus jau yra pradžiuginusi keliomis puikiomis kosminėmis ėjimų strategijomis ir dabar ji pristato dar vieną žaidimą, tik šį kartą perkelsiantį mus į fantastinį pasaulį, kur žaidėjai privalės daryti įvairiausias magijos, diplomatijos ir kovos kombinacijas. Jau prasidėjęs beta testas reiškia, jog žaidimo pasirodymas ne už kalnų.

Dawn of Fantasy

Pasirodymo data: 2010
Žanras: RTS/MMORTS
Platformos: PC, X360 (?)
Oficialus tinklapis

„Dawn of Fantasy“ turėjo pasirodyti 2009-ais, bet nepasirodė. Galbūt ir gerai, nes kūrėjai žada, kad šis žaidimas taps tikra revoliucija. Žaidime veiks nuostabus grafinis varikliukas, bloom bei HDR efektai. Žadama, kad žaidime bus du režiami: vieno žaidėjo bei MMORTS. Mūsų laukia ilga kampanija, kurioje bus 500 minučių dialogų. Neįtikėtinas „Mythador“ pasaulis ir įvairiausios rasės, kurios itin skirsis viena nuo kitos. Žaidime galėsime valdyti tris rases: žmones, elfus ir orkus. Itin įdomi rasė drakonai bei nykštukai planuojami papildymams.

Shepherd’s Crossing 2

Pasirodymo data: Sausio 19
Žanras: Strateginis
Platformos: DS
Oficialus tinklapis

Šiame DS platformai skirtame žaidime žaidėjai turės rūpintis savo ūkiu, palaikyti gerus santykius su kitais ūkininkais, statyti naujus pastatus ir taip plėsti savo ūkį. Žaidime veiks ekrano prisilietimu valdymas, kuris supaprastins šį smagų, paprastą strateginį žaidimą.

R.U.S.E.

Pasirodymo data: Vasario 4
Žanras: RTS
Platformos: PC, PS3, X360
Oficialus tinklapis

„Ubisoft“ mus ir vėl džiugina dar viena karine strategija. Šį kartą persikelsime į Antrąjį pasaulinį karą, kur pergalės link vesime savo armiją. Žaidimas pasižymės itin įdomia „IRISZOOM“ naujove, kuri leis atitraukti vaizdą šimtą kartų toliau ir taip matyti visą veiksmą iš palydovo skrydžio. Tai leis kurti įvairiausias strategijas, stebėti priešų veiksmus, įsakynėti savo kariams. Žaidime žadamas itin įtemtas ir daug strategijos reikalaujantis tinklo režimas.

Napoleon: Total War

Pasirodymo data: Vasario 12
Žanras: RTS/TBS
Platformos: PC
Oficialus tinklapis

Ko gero geriausia šių metų strategija „Empire: Total War“ jau greitai sulauks papildymo. Šį kartą imsimes žymaus karvedžio Napoleono Bonaparto vaidmens ir bandysime perrašyti istoriją. Mūsų kambariuose vėl pasijus parako kvapas, gaivinantis jūros oras, aidintys mūšių garsai. Nauja kampanija su trimis epizodais, galybė naujų karinių vienetų, nauji žemėlapiai bei naujos galimybės tinklo režime – visa tai vėl pritrauks daugybę strateginių žaidimų gerbėjų prie kompiuterių labai ilgam.

Fast Food Panic

Pasirodymo data: Sausio 7
Žanras: Strateginis
Platformos: DS, WII
Oficialus tinklapis

Tai strateginis žaidimas, kuriame galėsime atidaryti aukšto lygio restoraną ir jį prižiūrėti, ypač virti naujus valgius. Žaidime žadama daugybe linksmų ir nuotaikingų mini žaidimėlių su kuriais praleisime nemažą dalį žaidimo.

History: Great Battles Medieval

Pasirodymo data: Vasario 26
Žanras: RTS
Platformos: PC, PS3, X360
Oficialus tinklapis

Tai realaus laiko strategija, kuri turės TBS bei RPG elementų. Žaidime bus pasakojamas šimtametis karas tarp Prancūzijos ir Anglijos. Galėsime ne tik dalyvauti mūšiuose ir valdyti tokius garsius veikėjus kaip Žana D‘ark, bet ir vykdyti įvairiausias užduotis. Jūsų būriai turės per 100 skirtingų gabumų, žaidimas pasižymės „next-gen“ grafika, pilnas tinklo režimo bei LAN palaikymas. „HISTORY“ kanalo istoriniai filmukai paįvairins šį žaidimą.

Making History II: The War of the World

Pasirodymo data: Vasario 2
Žanras: TBS
Platformos: PC
Oficialus tinklapis

Tai ėjimais paremta strategija, nukelsianti žaidėjus į Antrojo pasaulinio karo laikus. Žaidime bus daugybe iššūkių reikalanjančių pasiūlymų, rimtų diplomatinių sprendimų. Žaidėjai galės tobulinti savo turimus miestus, kurti armiją ir vėliau ją stiprinti įvairiausiais priedais. Žaidimas turėtų pritraukti daugybe TBS gerbėjų su savo itin rimtais siūlomais strateginiais iššūkiais.

Warhammer 40.000: Dawn of War II – Chaos Rising

Pasirodymo data: Kovo 12
Žanras: RTS
Platformos: PC
Oficialus tinklapis

Itin žiauri karinė strategija tolimoje ateityje „Warhammer 40.000: Dawn of War II“ sulauks papildymo „Chaos Rising“. Nauja kampanija leis tęsti istoriją. Naujoji rasė Chaoso kosmodesantininkai, kurią galėsime valdyti vieno žaidėjo bei tinklo režimuose paįvairins geimplėjų. Ko dar reikia galaktikai, kurioje vien tik karas? Tai dar daugiau žiaurių mūšių tinkle, karinių vienetų, renkamų daiktų, žemėlapių.

City Builder

Pasirodymo data: Vasario 28
Žanras: Strateginis
Platformos: WII
Oficialus tinklapis

Šis ekonominis miesto statymo žaidimas skirtas Wii platformai leis ne tik tobulinti savo miestą, vystyti kelius, statyti pastatus ir kita, bet ir spręsti įvairiausius puzzle tipo galvosūkius, kurių pagalba galėsime dar labiau plėsti savo miestą.